אאא

כאז, כך היום: מפלגת 'הבית היהודי' חברה במהלך המשא-ומתן הקואליציוני למפלגתו החילונית של יאיר לפיד, 'יש עתיד', ובחרה להחרים את הציבור החרדי ונציגיו, ולהתנות בהחרמתם את כניסתה לקואליציה.

יתירה מכך, חברה המפלגה הדתית למתווה הגיוס נגד עולם התורה והישיבות, בקביעת מספר מועט של תלמידי ישיבות שיוכלו לשבת ולעסוק בתורה, כאשר על כל השאר יוטל להתגייס לצבא או לשירות אזרחי.

בנוסף, בממשלה בה תשב המפלגה הדתית, 'הבית היהודי', צפויים לעבור שורת חוקים נגד ההלכה, שיעקרו את הסטטוס קוו במדינה, החל מתחבורה ציבורית בשבת, דרך התרת נישואין אזרחיים לפסולי חיתון ועד הקלה למעוניינים להתגייר.

מתברר, כי הרבה לא השתנה במפלגה הדתית. לידי "כיכר השבת" הגיע תיעוד וידאו ישן ומיוחד, מכינוס חינוך שנערך בעיר עכו, בשנת תשמ"ח, לפני כעשרים וחמש שנים, במהלכו נשא רב העיר, הגאון רבי שלום אהרון לופס זצ"ל, דברים חריפים נגד המפד"ל, כיום בשמה החדש 'הבית היהודי'.

בדבריו הקשים נגד המפלגה הדתית, ששלטה אז ללא עוררין על שירותי הדת במדינה, אמר הרב לופס כי "אנחנו נלחמים לטהר את עירנו מהחינוך של המפד"ל, חינוך מזויף, בלא תורה בלא יראה ובלא אמונה. אנשים תמימים לא מבינים את החסרון שלהם, זה לא חינוך, חינוך שנתקיים בו עם ישראל, זה לא חינוך אמיתי זה חינוך מזוייף".

"המפלגה הזאת", אמר הרב לופס כשהוא מכוון למפלגת המפד"ל, "עשתה כמו גשר בין הצדיקים לבין הרשעים, לוקחת מהצדיקים ומעבירה אותם לצד שני, עוברים את הגשר דרך המפלגה הזאת, זורקים אותם לרשעים, זה הפעולה שלהם".

הרב המשיך ותקף: "מנהגם מנהג של אפיקורסים, שונאים את התורה, שונאים את לומדי התורה, עבריינים, לא שומעים לרבנים, הם רוצים לתת הוראות לרבנים".

כבר אז, לפני עשרות שנים, מתברר, המפלגה שמתיימרת לייצג את הציבור הדתי, פעלה נגד התורה, מתוך שנאה ללומדי התורה כעדותו של רב העיר עכו, הגאון רבי שלום אהרון לופס זצ"ל.