אאא

הקול קול יעקב? פעם היה זה ארקדי גיידמאק שהעלה את בית"ר ירושלים לכותרות הצבעוניות של התקשורת. למי שנדמה היה שזה ייגמר אחרי שהירושלמים בחרו פטרון חדש בשם גומא אגאייר, ככל הנראה, טעה. גם הספונסר החדש עולה לכותרות, והבוקר מדווחים כלי התקשורת האמריקאיים על עימות שהיה בניו יורק בין אגאייר לבין רב, ראש ישיבה מקומי שכמעט והסתיים בכך שאגאייר השליך אותו, על פי החשד מן הקומה התשיעית של הבניין שבו היה יחדיו והתווכחו ביניהם.

החקירה החלה כשהרב לייב טרופר, ראש ישיבת "קול יעקב" הידועה בעיר, הגיש תלונה על פיה הרים הפטרון את ידיו עליו, השליך את משקפיו וכפסע היה שיממש, כך לדברי הרב, את איומו שישליכו מן הקומה התשיעית במלון 'מצודת דוד' בירושלים.

גומא אגייאר, עזה אחרי האירוע את ארצות הברית ועבר להתגורר בירושלים, ועכשיו התבקשה משטרת הבירה לחקור את האירוע ההוא.

מסתבר שאגייאר והרב טרופר היו בתקופה מסוימת מיודדים מאד, ואגייאר סייע רבות בכספים לישיבת "קול יעקב", עד שבמהלך משפט אזרחי שהיה בניו יורק מצא עצמו הרב טרופר מעיד כנגד אגייאר, ומאז נותקו היחסים ביניהם. המשטרה חוקרת אם יש אמת בתלונת הרב טרופר, לפיה בהיותם יחדיו בבית מלון, נכנס אגאייר לחדרו של הרב, תלש ממנו את משקפיו ואיים להשליכו מן הקומה התשיעית.

אלא שבאותו רגע של העימות נכנס איש בטחון של המלון שבו הייתה התקרית וסיומה המר נמנע.

מקורביו של אגייאר אומרים שזהו ניסיון של הרב טרופר למחזר האשמה שכבר נבדקה על ידי משטרת ארצות הברית ונמצאה כחסרת כל בסיס. הרב טרופר אומר מנגד, שמשטרת ישראל קיבלה את כל החומר מארצות הברית וכי החליטה לפתוח את הדיון בעניין מחדש.

עורך דינו של אגייאר בישראל, איתן גבאי סבור שלא הייתה כאן כל תקיפה וזו הייתה שיחה בין השניים. מדובר כאן לדעתו בעניין בין שני אנשים שהיו מאד מקורבים בתקופה מסוימת האחד לשני, וכסף רב זרם ביניהם, וכאשר בא אגייאר לשיחה עם הרב שבה עלתה השאלה לאן הלכו חלק מן הכספים, לא מצא הדבר בעיניו, ונולד סיפור התקיפה.

כך או כך, סיפור המתעשר החדש, הכסף הרב והאיום בהשלכה מן הקומה התשיעית עלו שוב לכותרות בארצות הברית, והם אינם מוסיפים לתדמיתם של היהודים שבכל שני וחמישי מצטיירים שם בצבעים אלימים ועוסקים בכספים בכל הצורות האפשריות.