אאא

בית משפט השלום בירושלים, יפרסם הבוקר את גזר הדין בפרשת הרב מוטי אלון. הערב, לקראת פרסומה של ההחלטה, פורסמו פרטים חדשים מהעדויות נגד הרב אלון.

 כזכור, לפני מספר חודשים הורשע הרב אלון על ידי בית משפט השלום בירושלים בביצוע שתי עברות חמורות בנער קטין. 

"התנהגותו של הנאשם בהזדמנויות שונות אינה התנהגות לגיטימית, גם לפי עמדתו של הנאשם, והסבריו אינם מחזיקים מים" אמרה השופטת חגית מאק קלמונביץ'. 

עו"ד אלישי בן יצחק, ממשרד עו"ד אלישי בן יצחק, אמר בעבר לאתר החדשות הדתי לאומי "סרוגים" כי "הרב אלון הורשע בעבירה שהעונש המקסימלי עליה הוא 7 שנות מאסר. צריך לזכור שמדובר בעונש מקסימלי ולא בעונש חובה. כלומר, לבית המשפט יש שיקול דעת לתת עונש נמוך מהעונש המקסימלי".

ביום בו הרשיע אותו בית המשפט בעבירות החמורות, מסר הרב אלון שיעור תורני והתייחס להרשעה: "יש מתנה גדולה יותר ממה שקיבלתי היום מהקב"ה?" אמר אז. "עכשיו קיבלתי את המתנה הזאת. נכון, אני לא הייתי מתכנן את זה ככה, אבל קיבלת את המתנה הזאת".

"אני אומר" הוסיף הרב אלון, "ריבונו של עולם, אתה רוצה שאני אעמוד במתנה הזאת? אנא ה' הצליחה נא, תן לי יד, תראה לי איך אני צולח את זה. והוא אומר 'הולכים על זה'. אלוקים בעצם אומר שאני יכול לעלות עוד קומה. ואם הוא חושב ככה אתה מתווכח איתו? צריך להיות אדיוט גמור בשביל לא להסכים ולהגיד לו לא".