אאא

הרב הראשי לישראל, רבי יונה מצגר שליט"א, העניק ראיון מיוחד לאתר ´כיכר השבת´, לקראת חג-הפסח. במהל הראיון, הרב מצגר מדבר על הכל: הטיסות לחו"ל, הקדנציה הבאה, היחסים עם הראשל"צ הרב עמאר, הליך הבחירה הפוליטי, וסערת הגיור.

על דברי אורלב שטען להתחרדות מוסד הרבנות הראשית לישראל: "אני שמח שיש ביקורת. דווקא הוא, במקרה, מנסה ומכבד את הרבנות הראשית לישראל. הוא זה שיזם את האירוע לכבוד תשעים שנה לרבנות. נכון שהוא חושב שהיא התחרדה, מצד שני יש כאלה שחושבים שהרבנות הפכה לציונית ומקלה יותר. אנחנו, שני הרבנים לישראל, ידינו לא משה מידי גדולי ישראל".

על בחירת הרבנים על-ידי פוליטיקאים: "אין גורם בכיר בארץ שלא נבחר על-ידי פוליטיקאים. שופט בית-משפט העליון, הדיינים, השופטים, ראשי ערים, הרמטכ"ל, מבקר המדינה ועוד. כולם מנויים פוליטיים".

על שתיקתו בפרשת הגיורים: יש חלוקת תפקידים ברורה בקרב שני הרבנים הראשיים לישראל. הרב עמאר אחראי על הגיורים ועל הגירושים מתוקף היותו נשיא בית-הדין הגדול וזה שייך אליו. האחריות שלי כנשיא מועצת הרבנות הראשית וכרב ראשי - על הכשרות ועל הנישואין. יותר על הרבנויות. החלוקה לא רק על הנייר, ואסור לצד להתערב בצד של השני כדי למנוע מחלוקת. נושא הגיורים - מאוד קשה, אבל הרב עמאר סומך על-ידי הרב עובדיה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

על היחסים עם הרב עמאר: הרבנות הראשית לישראל על דורותיה, נבנתה כדי לחיות בזוגות. אני מכיר את ההיסטוריה שהייתה כאן - לא הייתה זוגיות מושלמת כמו היום.

על סוגיית הטיסות של הרב הראשי: "קודם כל, את הביקורת כתב אחד שרודף אחריי במשך שנים. הוא מצא לנכון למצוא ביקורת על זה שנכחתי בחנוכת בית-כנסת. מה לרב ראשי לחנוך מקום פרטי ואיך אני משתתף בכזה אירוע שקשור לדינר. אני גאה בזה, זה תפקידי, לדאוג לכך שייבנו עוד בתי-כנסת ולקרב אנשים לדת ישראל ולאבינו שבשמים. כשרב ראשי יוצא לחו"ל, הוא לא מתנתק מהמשרד. כל הנסיעות שלי עוברות אישורים".

הרב מצגר מדבר על שורת נושאים נוספים ומשגר איחול לקראת החג לגולשי "כיכר השבת". בואו לראות.

צילום דובי קורן
צילום דובי קורן