אאא

לראשונה ערך אתמול (רביעי) הרב ניר בן ארצי כינוס התעוררות בלב בני-ברק, באולמי קונטיננטל. יותר מ-1,000 אברכים ובני ישיבה לקחו חלק באירוע, המתרחש במסגרת סדרת הרצאות שמקיים הרב בכל רחבי הארץ.

מקורביו של הרב בן ארצי סיפרו ל"כיכר השבת" כי רבים במגזר החרדי רוחשים לו הערכה רבה. "לא מעט חסידים ואברכים מגיעים אל הרב לבקש עצה וברכה", אמר אחד מתלמידיו הקרובים.

"הרב ערך כבר הרצאות בעבר בריכוזים חרדיים, אולם זו הפעם הראשונה שהוא מגיע לבני-ברק".

הכינוס נערך על רקע טלטלה שסופג העולם - הצונאמי ביפן והסכנה הגרעינית, ההפיכה בלוב ובמצרים, ותחילתה של הפיכה בסוריה ובשורה של מדינות ערב.

כצפוי, לרב בן ארצי היה לא מעט להגיד על התהפוכות בעולם.

"יפן קיבלה מכה ותמחק מן העולם", חזה הרב בן ארצי. "היא תתבטל כמעצמה, בגלל הגאווה שהיתה להם, הם חשו שהם השליטים בעולם".

ניבא על הצונאמי

על המתרחש בסוריה, שגם היא עושה סימנים של הפיכה קרובה, אמר הרב: "סוריה זו רק ההתחלה, תתרחש במקום הפיכה. יש לסוריה נשק כימי, הקב"ה יכה בהם כדי שלא יכו בעם ישראל".

לרב בן ארצי היה מסר ברור לשומעים. "צריך להתאחד. תהיה שנאה גדולה מאוד בעולם ליהודים. מי שיבוא עכשיו לארץ ישראל, יינצל. מי שיתמהמה יהיה בבעיה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במהלך הנאום, ניבא הרב: "בשבוע הבא תהיה רעידת אדמה גדולה בעולם".

כזכור, לפני חודשים ספורים, בתוכנית "בהילוך שישי" עם מרדכי לביא ברדיו "קול חי" דיבר הרב בן ארצי על המתרחש בעולם.

בתום הראיון המנבא תוהו ובוהו בעולם, אמר הרב בן ארצי: "כל מה שדברנו עכשיו זה מוקלט, ועוד חודש נדבר על זה עוד פעם ותשמע ותראה את השינוי מה שקורה בכל העולם כולו."

פחות מחודש מקיום הראיון היתה רעידת האדמה בניו זילנד, ולפני שבועיים התרחשה רעידת אדמה קשה ביפן, המלווה בצונאמי.

כך אמר הרב בן ארצי בראיון: "ימשיכו השטפונות משבוע לשבוע יתגברו, רעידות אדמה ימשיכו, יהיה צונאמי רוחות קשות, יהיה דברים קשים בכל עולם כולו. כל זה בשביל להביא גאולה ברחמים לעם ישראל. זה לא זמן שחולף, אמרו את זה מזמן ודברו על המשיח וגאולה, זה היה על יבש היום זה רטוב וחי וכולם מרגישים. זה ידוע בעולם."