אאא

התיקון של הרב עדס נגד הגזירות: המקובל הרב יעקב עדס, מחבר סדרת הספרים 'דברי יעקב', ערך בימים האחרונים תיקון מיוחד לאור הגזירות העלולות להמיט סכנה על הציבור החרדי. ובפרט גזירת הגיוס המסכנת את המשך עולם התורה. 

את התיקון המיוחד, ערך הרב עדס, בקברו של 'הצדיק משטפנשט' בגבעתיים, בשעות הלילה המאוחרות, כשהוא ולצידו חסידים ומתפללים נוספים, העתירו בעד בני הישיבות ולומדי התורה, וכן ביקשו שיבוטלו הגזירות הקשות האמורות לצאת לפועל. 

טרם עריכת התיקון המיוחד, אמר הרב עדס לבאי המקום, כי "עם ישראל נמצא בתקופה קשה של גזירות על לומדי התורה, והחרדים סובלים מאוד". 

יצויין, כי זו אינה הפעם הראשונה שהרב עדס מתייחס לגזירות נגד עולם התורה ומביע חשש לעתיד עולם הישיבות הקדושות. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"צריך שתהיה כמה שיותר התמסרות ללימוד תורה וקיום מצוות. ומי שלא זכה לזה - לפחות שיעריך את התורה, שיכבד אותה, שיתרבה מספרם של לומדי התורה. שילמדו כמה שיותר ובלי התגרויות בהם", כך אמר בעבר בהתייחסו לביטול חוק טל ולגזירה המרחפת מעל ראשם של בני הישיבות.

"לצערנו, המצב היום שלא זיכו אותנו מהשמים שיהיה אפשר להסתדר בלי צבא אלא רק עם השמירה הזו. עוד לא זכינו למצב כמו בדורו של חזקיהו המלך. אבל, לא לזלזל בשמירה העיקרית. לא לעשות מהטפל עיקר ומהעיקר טפל.

"נכון", המשיך הרב עדס, "אנחנו צריכים הרבה הכרת הטוב כמו שהזכיר הרב אדלשטיין בדרשתו, לאלה שמתאמצים ומוסרים נפש. אבל חס וחלילה לא לזלזל בערך של השמירה הרוחנית שהיא העיקר, היא השורש שעליו עומד כל הבניין. הוא מחזיק את עם ישראל מדורי דורות.

"אסור לחלל את קדושת הנשמה. צריך להוסיף בה, בכוח שלה", סיים הרב עדס