אאא

המערכת הפוליטית גועשת סביב הקדמת הבחירות לכנסת, וזו הפנים- חרדית, בעיקר הספרדית, סוערת לא פחות סביב שאלת הצטרפותו האפשרית של אריה דרעי לש"ס או ריצתו באופן עצמאי וברשימה חדשה.

הרוח הנושבת ברחוב הספרדי מעדיפה את שיבתו של דרעי הביתה מאשר ריצה עצמאית שתיצור קרע ומחלוקת פנים-ספרדית עמוקה שתוצאותיה בלתי ניתנות לחיזוי.

כולם מבינים כי מי שיכריע בסופו של דבר בשאלת הרת-גורל זו הוא לא אחר מאשר נשיא מועצת חכמי התורה, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, מרן הגאון רבי עובדיה יוסף.

אריה דרעי נוהג לפקוד את ביתו של הרב מדי שבוע, עת הוא יושב עמו לסעודה שלישית. השבת, נעדר אריה דרעי מבית הרב, ומקורביו טוענים כי ההיעדרות נובעת אך ורק בשל מנהגי האבלות בעקבות פטירת אביו ולא בשל צעד דרמטי כזה או אחר.

יהודה שלזינגר מדווח הבוקר ב'ישראל היום' כי בסביבתו הקרובה של הרב עובדיה אומרים כי הרב מעודכן בכל ההתפתחויות האחרונות סביב נושא אריה דרעי וש"ס.

לדבריהם, הרב מוטרד מפילוג אפשרי בציבור הספרדי בעקבות ריצה נפרדת של ש"ס ודרעי, ובמידה והדבר יביא לפגיעה בתנועת ש"ס, הרי שהרב לא יהסס לתקוף את דרעי.

"לרב אין בעיה שדרעי יצליח לבד, הוא רק לא יסכים שהמפלגה שלו תיפגע מכך. אנשי דרעי משלים את עצמם אם הם חושבים שש"ס תיפגע והרב לא יגיב", מצוטטים מקורבי הרב ב'ישראל היום'.

מקורביו של הרב עובדיה מוסיפים ומבהירים כי הרב לא מעוניין להיכנס לעימות מול אריה דרעי. "ממערכת הכפשות לא יוצא שום דבר טוב", הם אומרים.

"הרב מסוגל לעבוד עם דרעי, הוא מכיר את היכולות שלו. יש להם מערכת יחסים טובה וחמה של כבוד הדדי, אך כרגע עוד מוקדם להחליט מה בדיוק הרב יעשה. יש עוד הרבה זמן, ובמערכת בחירות הכל יכול להשתנות", מוסיפים מקורבי הרב עובדיה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, בסוף השבוע פרסמה תנועת ש"ס הודעה חריפה המביעה הסתייגות נחרצת מכל הפרסומים בכלי התקשורת על המאבק המתרחש בין ש"ס לדרעי. "התנועה מגנה בשאט נפש את הפרסומים הנבזיים בימים האחרונים בכלי התקשורת, אשר כל מטרתם היא ללבות את האש בתנועה", נאמר בהודעה.

גורם בש"ס הסביר ל'ישראל היום' כי בתנועה החליטו להנמיך את הלהבות מאחר והסקרים מראים שדרעי בקושי עובר את אחוז החסימה כך שאין טעם לעורר מלחמות לחינם.

תגובתה של ש"ס יצאה בעקבות כתבה שפרסם בסוף השבוע הפרשן שלום ירושלמי בעיתון 'מעריב', לפיה גורמים בתנועה מאיימים לחשוף הקלטה מלפני מספר שנים, בה נשמע הגר"ע יוסף תוקף בחריפות את אריה דרעי, על-כך שגרם לו נזקים בריאותיים ושכנע אותו לתמוך בתהליך אוסלו בניגוד לדעתו.

בתגובה לדברים, אמרו מקרובי דרעי ל'מעריב' כי במידה והדברים יפורסמו ש"ס תקבל תשובה כואבת. "תסמוך עליו שיש לו תשובה והיא תהיה מאוד כואבת", הגיב חיים כהן מקורבו, אך סירב לפרט למי היא תהיה כואבת. לטענתו, דרעי פירק מזמן את המוקש הזה, ואת החשש שהרב עובדיה עלול לצאת נגדו.