אאא

חשיפה: בימים הקרובים צפויה להתקיים פגישה בין מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף והמועמדים לתפקיד הרבנים הראשיים לישראל - הרב יעקב אריאל והראשון לציון הרב שלמה משה עמאר.

יתכן וגם הרב חיים דרוקמן, מי שמוביל את דיל 'עמאר-אריאל', יהיה נוכח בפגישה. 

ל"כיכר השבת" נודע כי הרבנים ביקשו להיפגש עם מרן פוסק הדור כדי לבדוק האם בכוונתו של הרב לתמוך בדיל המדובר, בין ש"ס לבית היהודי.

ייתכן כי כבר במהלך הפגישה ייסגר הדיל בין ש"ס ל'בית היהודי' שיאפשר את קידום החוקים עבור הרבנים עמאר ואריאל ויביא את בחירתם לתפקיד הרבנים הראשיים לישראל.

הפגישה צפויה להתקיים עוד השבוע, אך במידה ולוח הזמנים של מרן הגר"ע יוסף לא יאפשר זאת הפגישה תדחה לתחילת השבוע הבא.

על פי המסתמן במידה ודיל 'עמאר-אריאל' יצא לדרך, הרב שלמה משה עמאר יוכל להתמודד לכהונה נוספת תוך כדי תמיכת הבית היהודי בחוק שיאפשר זאת, ובתמורה הרב יעקב אריאל יוכל להתמודד למרות שעבר את גיל ה-70 תוך כדי שינוי החוק בתמיכת תנועת ש"ס.

הבוקר, הודיעה יו"ר סיעת 'הבית היהודי ח"כ איילת שקד על הצבת אולטימטום למרן הגר"ע יוסף, לפיו, באם עד ליום שני הבא לא יצהיר הרב בקולו על תמיכתו ברב יעקב אריאל, הדיל ייקבר.

"הוחלט בקרב הסיעה להקציב זמן נוסף להתכנות תוכנית 'הרב אריאל - הרב עמאר', ולאפשר לרב עובדיה יוסף להכריז בקולו על תמיכה בתוכנית זו עד ליום ב' הקרוב", הודיעה שקד, והוסיפה כי "ביום ב', במידה ולא ייחתם ההסכם בין סיעת ש"ס לבין סיעת הבית היהודי, תפעל המפלגה לבחירתם של שני רבנים ראשים ציוניים דתיים".

      קראו עוד: 

          • נפתלי בנט ו'הבית היהודי' באולטימטום לגר"ע יוסף

         • "אני לא החלטתי, מוציאים דברים בשמי, לא על דעתי"

גורם המעורב בבחירות לרבנות הראשית אומר ל"כיכר השבת" כי ניתן להסיק מכך שבבית היהודי בחרו להציב אולטימטום למרן הגר"ע יוסף למרות הפגישה הצפויה, כדי להוכיח כביכול שהצליחו להכניע את ש"ס.

בתוך כך הצהריים (שלישי) הוציא הרב אריאל הודעה רשמית בה נאמר: "אם יבשילו התנאים אסכים להיענות להצעה להתמנות לתפקיד הרב הראשי לישראל" 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהודעה כתב הרב: "לאור קריאתם של גדולי הרבנים ולאחר פנייתם, בשבועות האחרונים, של אנשי ציבור רבים, מחוגים רחבים, אני אהיה מוכן להיענות בחיוב להצעה להתמנות לתפקיד הרב הראשי לישראל", מבהיר הרב אריאל, “אך הסכמתי מותנית, חד משמעית, בכך, שיבשילו כל התנאים כדי שהמהלך יהיה אפשרי ורחב ככל האפשר, בע''ה".

הרב אריאל סיים את דבריו וכתב: "כי בעת הזאת, חובה עלינו לשנס מותניים על מנת שנזכה לרבנות ראשית כלל ישראלית ונפעל כולנו יחד: הכנסת, הממשלה, הרבנים והציבור כולו כדי להגביר את האחדות בעם ולהוסיף אהבה, אחווה, שלום ורעות בישראל".

יצוין כי לאחר החשיפה אמש ב'כיכר השבת' כי גורמים אנונימים הוציאו בשבוע האחרון הודעות בשמו של הרב יעקב אריאל, רבה של רמת גן ומי ששמו מוזכר כמתמודד בבחירות הקרובות לרבנות הראשית, החליט הרב אריאל לשכור משרד יח"צ שידאג להוציא הודעות נכונות.

כזכור לאחר שגורמים אנונימים הוציאו בשם הרב הודעות שאינם נכונות,  אמר הרב אריאל בשיחה ל'כיכר השבת': אני לא הוצאתי שום הודעה, שום הודעה לא הוצאתי. אני לא החלטתי שום דבר, אני לא מסרתי שום דבר, הכל מוציאים בשמי ולא על דעתי".