הרב עאמר. צילום: פלאש 90
אאא

בעקבות האירועים הקשים שהתרחשו בימים האחרונים אומר הרב עמאר בראיון רדיו לתוכניתו של גלעד כהן ברדיו 'קול ברמה' – "החינוך פשט את הרגל!".

הרב עמאר הדגיש כי הבעיה הגדולה היא החינוך בישראל. "היום כולם מודים שהחינוך בארץ פושט רגל. חסרים מחנכים, חסרים פרופסורים בחינוך. בכל התחומים ישראל מובילה, ומה קורה עם החינוך?".

הרב עמאר לא מסתיר את כאבו לנוכח האירועים אותם הוא מכנה 'אסונות' ו'חליים', מאידך מזכיר הרב, כי יהודים הם לא כמו שאר העמים – "כל הגדול מחברו, יצרו גדול ממנו", ולכן היצר הרע שלנו גדול יותר והקב"ה אומר "בראתי יצר הרע, בראתי לו תורה תבלין". הבעיה היא שלא עוסקים בתורה. זו, לדברי הרב הראשי, התרופה היחידה למצב. לעסוק בעמלה של תורה.

הרב תוקף בחריפות את ההוצאות החדשות של גמרות כמו 'שוטנשטיין' ו'שטיינזלץ'. לדבריו, הם מקלים בלימוד. "שמעתי", אומר הרב "שיש בני ישיבות שלומדים גמרא עם פירושים קלים שיצאו באחרונה בכל מיני מהדורות, פירושים האלה עשו בשביל בעלי בתים שלא למדו גמרא מעולם, בשביל בעלי תשובה שלא למדו אף פעם זה טוב בשביל להרחיב גבולות קודש אבל בני ישיבה שתורתם אמונתם שיחפשו פירושים קלים זה מראה כמה התרחקנו מעמלה של תורה".

במסגרת הראיון הזכיר הרב הזכיר כי הרבנות הראשית קבעה יום תענית לנוכח מגפת השפעת והוא ביקש מכל הקהילות שישתדלו לצום. במקום שיש עשרה מתענים יוציאו ספר תורה ושופרות ויקיימו הקפות כיוון ש"המצב לא פשוט" לדבריו.