הגר"ש עמאר והרב בן-ארצי (צילומים: פלאש 90)
אאא

התבטאות חריפה של מרן הראשון-לציון הגר"ש עמאר שליט"א בנוגע לתופעת הרבנים המתנבאים. בראיון לרדיו ´קול חי´ נשאל הרב עמאר מה היא דעת התורה על אותם רבנים המיחסים לעצמם כוחות על טבעיים לחזות את העתיד.

"אלה בוודאי נביאי השקר במלוא מובן המילה. טועים ומטעים, ורובם הם רחוקים מתורה מאוד ואין בהם יראת שמים כלל", אמר הרב עמאר.

הרב הזכיר כי כבר בזמן הנביאים היו גם "אנשים רמאים שהציגו את עצמם כאילו הם מתנבאים, והם שיטו בעם והטעו אותו לפעמים הביאו אותו לדברים חמורים ביותר, יש אנשים שיודעים בימינו יותר מהנביאים הכי גדולים, חלק גדול מהם נופלים בעבירות חמורי חמורות".

במהלך הראיון סיפר הרב כי בעת ששימש כאב בית-הדין הרבני בפתח תקווה הוא נתקבל במקרים רבים של אנשים כאלה שבין היתר "נפלו בדברים הכי הכי חמורים שיש בהלכה".

לדברי הרב, "זה מתחיל בפשיעה של גזילת ממון, אחר כך באים לתאוות אחרות, תאוות הכבוד, וכמעט כולם נופלים גם בתאוות חמורות ובזויות רחמנא ליצלן, עד היכן השקר שלהם מביא אותם, כל שומר נפשו ירחק מכל הסוגים האלה... זה דברים של הבל שאין בו ממש, אין בו לא קדושה ולא טהרה זו אחיזת עיניים שומר נפשו ישמור מרחק".

לשאלתו של מגיש התוכנית אברהם פרסטר, האם לא ראוי לבדוק אם לרבנים מסוימים אכן יש את הכוחות המיוחדים המיוחסים להם? השיב הרב עמאר כי "אין דבר כזה. אם אדם יגיד שהוא עולה ברגל לירח - זה בלתי אפשרי. זה לא צריך לבדוק... חבל להלאות את הציבור בדברים כל-כך שפלים שאין בהם שום אמת כלל וכלל. חבל לשים לב, חבל לשמוע לזה, אין שום טעם".

הרב עמאר הוסיף ואמר לגביי נבואת הרב בן-ארצי על הצונאמי - שמי שיבדוק יראה שהוא אמר את הדברים רק אחרי האירוע ולא לפני.

הרב בן ארצי: אני בעד אחדות, יש לי זכות אבות

תגובת הרב ניר בן-ארצי: "אני לא נלחם באיש, לא עושה רע לאף איש, כל כולי לעזור לעם ישראל ולא מעבר לזה. אני בעד אחדות והתלכדות של כל עם ישראל. אין לי שום דבר רע נגד אף-אדם, כל כולי עזרה לעם ישראל.

"קיבלתי מתנת שמים אך ורק לעשות בה דברים טובים. יש לי ב"ה זכות אבות אשר באה משושלת אבותיי ואבות אבותי".