אאא

הבוקר נפתח כינוס "ירחי כלה" במרכז הכינוסים של מלון חפץ חיים. הכנס, מיועד עבור בעלי בתים חרדיים והוא נערך ביוזמת ארגון "אורחות יושר" בראשות הרב אריה קנייבסקי - נכדו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי והעסקנים הר' רפאל מאיר ושלמה רוזנשטיין. 

במהלך דרשה שנשא במקום ראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי ברוך דב פוברסקי, בנוכחות רופאים בכירים, עורכי דין ורואי חשבון, תקף ראש הישיבה את שר האוצר יאיר לפיד וכינה אותו "העמלק של הדור". 

"התאספו פה אנשים במסגרת ירחי כלה ללמוד ולהתחזק בלימוד התורה", פתח ראש ישיבת פוניבז' את דבריו, והמשיך: "היום לא עלינו יש קשיים, נסיונות וגזירות על לומדי התורה ובני הישיבות".

"צריך לדעת", אמר הרב פוברסקי "שלכל דור יש את העמלק שלו. בדורנו אלו לפיד וחבריו הרודפים את התורה ולומדיה, כשהם עושים זאת כביכול עוד במסווה של דאגה לציבור החרדי".

"הם אומרים שהם רוצים לדאוג לנו, 'אתם אחים שלנו'. אבל על זה נאמר הצילני נא מיד אחי מיד עשיו. הדבר היחיד שיכול לסייע ולעזור כנגדם זה רק חיזוק בלימוד התורה. זה מה שיכול לקרב את ביאת המשיח".

"אנחנו בטוחים שאנו נמצאים לקראת הסוף, ורק זה יכול לעזור" אמר ראש הישיבה. "אשריכם שזכיתם להתאסף ולחזק את הלימוד בכוח ובפועל", סיים הרב את משאו.

צילומים: אלי סגל