הרב פינטו (צילום: אילן סירוטה)
אאא

בבוקר שאחרי שידור הראיון המסעיר עם האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, מנתחים שני פרשנים חרדים את דבריו יוצאי הדופן ומסבירים למה התכוון.

יהודה אבידן ואבי בלום, פרשן רשת "קו עיתונות דתית",  התארחו בתוכניתו של מרדכי לביא "שמונה עד עשר" המשודרת ברדיו "קול ברמה".

בלום סיפר כי שוחח עם הרב בעקבות הראיון ושמע ממנו את הדברים הבאים: "הרב דיבר על השתלבות יהודי ארה"ב במפלגה הרפובליקנית והדמוקרטית, ואמר: כך משיגים הרבה יותר מאשר כשאתה רץ במפלגה חרדית טהורה. העסקנים היום לא דואגים לנו, הם דואגים לשימור המצב שלהם. לכן אתה רואה את המצב בסמינרים ובישיבות. יהיה לנו הרבה יותר טוב בלעדיהם.

"בסוף השבוע", ממשיך בלום, "שוחחתי עם יו"ר ועדת הכספים, משה גפני וסיפרתי לו על הציטוט של הרב פינטו. ראיתי את האיש במשך דקה שותק. אחר-כך אמר: אני מכבד אותו, אבל מי שאומר את זה לא מבין בחייו. אי אפשר להשוות בין המצב בארץ לארה"ב". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יהודה אבידן: "יש לי מספיק שעות עם הרב יאשיהו פינטו, ואין ספק שהאידיאל של כל אחד זה להפריד, אבל המציאות מכתיבה אחרת. זו שאיפה".

בלום: "הרב אמר שזה תהליך שיקח 20 שנה, אבל בסוף זה יקרה".

אבידן: "שלא ייחשב ולא ישמע לרגע שהרב פינטו חס וחלילה יוצא נגד גדולי הדור. אין ספק, שכל אחד מאיתנו היה רוצה לראות שהוא לא צריך להגיע למצב של לחוקק חוקים ולהלחם.

"הרב פינטו מסביר שמקומה של הדת זה בישיבות, אבל זה לא המצב. כדי להגיע למצב הזה, אין ספק שאנחנו צריכים את מה שאנחנו נמצאים היום".