אאא

"עשיתי הכל לשם שמים": בעקבות פרק סיום העונה של תכנית התחקירים "עובדה" המשודר הערב (חמישי) העוסק ברב יאשיהו פינטו ופועלו, מפרסם הרב פינטו מכתב מפורט לחסידיו, ובו מצהיר כי מעולם לא נתן פרוטה בעבור טובות הנאה ולא עבר על החוק בישראל או במדינה אחרת.

"לאחי ורעי היקרים ה' עליהם יחיו. הנה תורתו הקדושה מצוה אותנו והייתם נקיים מה' ומישראל וזה ימים וחודשים רבים אשר גזרנו על עצמנו לדבר רק עם האהובים והחביבים אשר בסביבתנו", פתח הרב פינטו את איגרתו. "אך מה שהלב חושק הזמן עושק וזה העת לדבר טפח ומתפללים להקב"ה שטפחיים ויותר ישארו מכוסים ולא נצטרך לעולם לאמר את שבליבנו עד שבורא עולם יסיר את המסכים והאמת תצא לאור".

בשלב זה מתייחס הרב פינטו לפרשה בה נקשר שמו: "השתדלנו בכל כוחנו בימים מרים ממות לא לערב את הקהילה הקדושה בשום עניין ולא לעשות את המצב הקיים למלחמת קודש אלא התמודדנו עם היגון והצער לבד עם בני משפחתי ורבים רבים עדיין לא מבינים ולא יודעים מאומה מכל אשר קרה אותנו".

"מיום עומדי על דעתי לא נתתי פרוטה בשביל טובות הנאה", כותב הרב פינטו, "כל אשר עשיתי באהבה ובשמחה לכל יהודי אשר בא לביתנו, שמחתי בשמחת כולם, בכיתי בבכי כולם, כאבתי את כאב כולם וגם כאשר עזרתי למי מאנשי המרות והחוק עשיתי זאת בלב שלם ולשם שמים בלי ציפיה לשום תמורה, אלא מכאב ומצער אשר דאג למלאות את ליבי ביגון ליבם".

"עשיתי זאת כעזור רב לחסידיו וכפי שנהגנו מיום שריבון העולם נתן את חיי לי שוב במתנה שנדרתי אותם נדר להקב"ה למען הכלל", מדגיש הרב במכתבו, "ובכך לא נחה ידי והמשכתי לעשות גם על פי החוק של הארץ אשר אני דר בה וגם דאגתי לידע אנשי שם אשר בארץ המה. אך אנו סמוכים ובטוחים שאין אדם נוקף אצבע למטה אלא אם כן גזרו עליו מלעמלה. ונפשי כעפר לכל תיהיה".

את מכתבו חותם הרב יאשיהו פינטו בציטוט: "ציון במשפט תיפדה ושביה בצדקה".