הרב קנייבסקי  (צילום: יהודה פרקוביץ)
אאא

סערה בעולם הליטאי: מאבק גדולי התורה ובראשם מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי למען כבוד התורה ונגד רשימות 'בני תורה' נמשך במלוא עוזו.

הבוקר (שני), הגיע ראש כולל מוכר מירושלים לביתו של מרן הרב קנייבסקי, ושאל מה לעשות עם אברכים המצביעים לתנועת בני תורה שסימנה 'עץ'. הרב קנייבסקי השיב בחיוך ש'צריך לתלות אותם על העץ' והכריע כי יש "לזרוק" אותם מן הכולל.

"יש כמה אברכים שלא מצביעים מה שצריך. מצביעים עץ ואחד אף משכנע אחרים" נשמע ראש הכולל אומר לרב קנייבסקי. "מה לעשות איתו?" הגר"ח קנייבסקי נשמע משיב, "ותלו אותו ואת בניו על העץ". כשנשאל מרן שוב מה לעשות עמו, ענה: לזרוק אותו מייד. והבהיר כי יש לקיים את ועשית ככל אשר יורוך ולשמוע בקול דברי חכמים.

 (צילום: יהודה פרקוביץ)
הרב שמואל אויערבך, מנהיג 'בני תורה' (צילום: פלאש 90)
הגדלה

בתוך כך, הערב תתקיים עצרת המונים ברחבת בית הכנסת הגדול ברחוב רבי עקיבא בבני ברק, זאת בכדי לעורר על חובת ההצבעה לרשימה התורתית המאוחדת (דגל התורה).

בעצרת, יישאו דברים הגאון הגדול רבי בונם שרייבר והגאון הגדול רבי יצחק דוד אלתר, כשלאחר מכן יישאו דברים מזכירי מועצות גדולי התורה של תנועות אגודת ישראל ודגל התורה הרב אברהם רובינשטיין והרב מרדכי שטרן.

לסיום, יישא מרן ראש הישיבה הגראי״ל שטיינמן את נאומו במעמד אלפים שילוו אותו לאחר מכן עד לביתו בשירה ובריקודים לכבודה של תורה.