אאא

המחלוקת הליטאית: הסערה בציבור החרדי בעקבות מקרה האלימות בעיר מודיעין עילית במהלכה התגוששו ותקפו האחד את רעהו רפאל יהודה כהן הנמנה על הזרם המרכזי בציבור הליטאי ויחזקאל אריאל מעסקני מפלגת "בני תורה" נמשכת ומגיעה לשיאים חדשים.

"מי האמין שנגיע ליום הזה", אומר ל"כיכר השבת", א', אברך ליטאי תושב קרית ספר, "מדובר בחציית כל הקווים האדומים ובהידרדרות של ממש לדיוטא תחתונה".

הבוקר (רביעי) פרסם הגאון רבי מאיר קסלר, רבה של העיר, מכתב חריף בו הוא מגנה בכל תוקף את האירוע האלים שהתרחש אתמול וקורא להרגיע את הרוחות.

"לא אוכל לעצור מלהביע את אשר על ליבי ובלב כל אדם אשר רגש אנושי בליבו ובפרט אנו האמונים על קיום מצוות תורתינו הק' אשר הזהירה שלא להרים יד על חבירו וקראהו רשע ועל אחת כמה וכמה הכאה שיש בה חבלה חמורה", כותב רב העיר.

הרב קסלר ממשיך וכותב: "אוי לנו שגברה השנאה בתוכנו עד כדי כך ומבלי ספק שמחובתנו לפעול בכל התוקף שלא להגדיל את המריבה".

"וכבר כתב הרמ"א שיש חרם קדמונים באדם  המכה את חבירו. בואו נקבל על עצמינו שבכל מצב לא להרים יד ושלא לבייש ולהכלים האחד את השני ברבים וכל הרואה את חבירו עושה כן מחובתו למנועו מכך", מסיים הגר"מ קסלר את מכתבו החריף.

אמש התברר כי סיפור התקיפה מורכב ממה שחשבו. בעוד אריאל טוען כי כהן הכה אותו, שבר את ידו ואף תלש את זקנו, מה שהצריך אותו להזדקק לטיפול רפואי., מקורבי האברך  יהודה כהן, טענו מנגד כי הוא זה שהותקף באירוע.

לדברי מקורבי כהן, אין מדובר בתקרית האלימה הראשונה בין השניים על רקע המחלוקת הליטאית, לפני מספר חודשים, כך הם מספרים, התרחש אירוע דומה. לטענתם, מי שפתח במתקפה היה דווקא אריאל וכהן בסך הכל הגן על עצמו.

אמש נעצר כהן על ידי המשטרה לאחר שעות ארוכות של חיפושים אחריו, כשהבוקר יחליט בית המשפט אם להאריך את מעצרו.

 (צילום: ארכיון כיכר השבת)
(צילום: באדיבות המצלם)

קודם מעצרו של כהן, אמרו מקורביו בשיחה עם "כיכר השבת" כי בכוונתו להגיש תלונה במשטרה כנגד אריאל, ואף לתבוע ממנו סכום של רבע מיליון ש"ח על הפגיעה ועל עוגמת הנפש.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתמונות שהגיעו לידי "כיכר השבת", נראה רפאל יהודה כהן כשהוא חבול גם הוא לאחר התגרה האלימה. "לא ייתכן שחוטא ייצא נשכר ומי שתקף יצייר את עצמו ברחוב כקוזק הנגזל זאת בשעה שהמותקף האמתי שותת דם וכואב מעוצמת האלימות שהופנתה כנגדו". אומרים מקורביו.

עו"ד משה מורגנשטרן, המייצג את כהן אמר ל"כיכר השבת": "גרסתו של מרשי איתנה ומוצקה, הוא לא התחיל במתקפה, הוא ניסה להתגונן. גם כשהדבר הפך לתקרית אלימה הוא זה שנפגע באופן חמור יותר. מקווים שהמשטרה תטפל בנושא החומרה".

יחזקאל אריאל מסר בתגובה ל"כיכר השבת": "המציאות הפוכה לחלוטין, אני ירדתי במדרגות ואז כהן חבט בי, בעט בי ומשך את זקני. הייתה התגוששות, אבל הוא זה שתקף ראשון. אני גם שכרתי עו"ד, ונטפל בפרשה במלוא הרצינות".

 (צילום: ארכיון כיכר השבת)
(צילום: באדיבות המצלם)

אריאל הוסיף וטען כי הראייה הגדולה לכך שכהן הוא הבעייתי בסיפור, היא העובדה שכהן הוא זה שנמלט מהמשטרה, לטענתו. "אנחנו מקווים שימוצה עמו הדין".

מכתבו של רב העיר הגר"מ קסלר
מכתבו של רב העיר הגר"מ קסלר