אאא

בית המשפט בחיפה זיכה היום (ראשון) את הרב עמינדב קריספין (80) ששימש במשך שנים רבות כרבה הראשי של קרית ביאליק מעבירות חמורות שיוחסו לו. 3 התלונות שהוגשו כנגד הרב, נדחו על ידי השופט ד"ר זאיד פלאח.

"התארגנות עדי התביעה יחדיו ומינוי אדם בעל אינטרס לניהול מו"מ עם מקורבי הנאשם הביאו לזיהום הראיות בתיק". הגדיר השופט את ראיות התביעה. 

הרב עצמו סירב לדבר עם 'כיכר השבת', אולם חתנו שקיבל ממנו את האישור, סיפר על רגעי האושר בהם הכריז השופט על הזיכוי: "הרב שמח שמחה גדולה בזה שהצדק האמיתי יצא לאור, האמונה שלו בהקב"ה הייתה אמונה אמיתית. הרב לא מחפש חס ושלום להקפיד על אנשים ולכן ביקש מכולם לומר בפירוש שהוא רוצה שלכולם יהיה טוב, רק שיימנע חילול השם מעם ישראל".

"ישבתי בבית והתעלתי בתורה"

קרוב משפחתו של הרב מסביר כי לאורך השנים, כשאיש לא האמין בו וכשכולם הכפישו את שמו, היו אלו בני המשפחה שהאמינו בו ובנקיון כפיו: "ניקיון הכפיים שלו היה ידוע לכולנו מאז ומתמיד אבל טוב שזה התפרסם כרגע ברבים, בכך יהיה קידוש השם אמיתי".

"זו הייתה הסתגרות רוחנית, ישבתי בבית והתעליתי בתורה וביראת שמיים, ישבתי וכתבתי חידושי תורה ופסקי הלכה שאמורים לצאת לאור בעתיד הקרוב". אמר היום הרב למקורביו. 

"זה עשה לו צער אמיתי" מספר החתן, "הוא חשש כל הזמן מחילול השם. האנשים שהיו מעורבים בפרשה אלו אנשים שהוא גידל אותם, הוא לקח מאפס, הכניסם לעבודה, לימד והדריך אותם. ובמשך כל הזמן הוא דאג להם. העלילה שלהם כלפיו ציערה אותו, אבל בעקבות כך הרב למד להבין שבדור שלנו ישנן תופעות חדשות שמאוד מצערות את העולם".

הרב קריספין יחזור לתפקד כרב עיר?

גיסו המבוגר של הרב, האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא, ואישי ציבור רבים כמו ראש עיריית ביאליק לצד ראש המועצה הדתית, עלו אליו לרגל מיד לאחר זיכוייו, בבואם לסלון הבית הם הפצירו בו שוב ושוב כי עליו לחזור ולכהן בתפקיד רב העיר: "כולם ביקשו מהרב לחזור לתפקיד רב העיר, הרב לא רוצה ולכן השיב להם כי; 'טוב לי להגות בתורה יומם ולילה;, אבל ימים יגידו".

"רבי דוד אבוחצירא אמר לו שהוא חייב לחזור לתפקיד בכדי לשרת את עם ישראל. הוסיף ואמר, עוד לא נמצאו רבנים שכמותך - ישרים ויראי שמים, צדיקים מהדור הקודם, לכן עליך לחזור להיות הדמות האמיתית" מספר החתן, ולא שולל את האפשרות כי לבסוף הרב ייענה לאותם בקשות: "ייתכן שהרב יעשה זאת בשביל המשפחה שמפצירה בו גם היא לחזור".