אאא

בעקבות המהומות בירושלים, יוצא הערב רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ', בהודעה מיוחדת לכלי-התקשורת ומפריך את הטענות של הפלסטינים.

"זה תקופה ארוכה שמתנהל מסע הסתה על ידי גורמים מחוץ לירושלים, המפרסמים ידיעות שאין להם שחר ובסיס כלשהו ומבקשים ליצור מהומות ופגיעה במרקם של היחסים הטובים שיש בין כל בני הדתות בעיר העתיקה", אמר הרב רבינוביץ'.

"הטענות המגוחכות על חפירות מתחת להר הבית הינם שקר מוחלט! בראש ובראשונה בגלל היותן מנוגדות להלכה היהודית. כל הגופים העוסקים בחשיפת עברו המפואר של העם היהודי בירושלים אינם מתקרבים להר הבית, אפילו לא למקומות שיש בהן ספק כלשהו באשר לקדושת הר הבית. אני תמה איך מנהיג דת יכול לשקר ולסלף בצורה קיצונית כל כך בשביל אינטרסים פסולים"? לטעון כי אנו חופרים במתחם הר הבית הוא כמו לטעון על יום שהוא לילה!", תמה הרב.

"נכון כי בכל מקום שבו נחפר מתחם אנו מגלים עבר מפואר ושורשי עם ישראל, אכן אלו העובדות, כי עמנו היה מאז ומעולם קשור בעבותות אהבה לירושלים ולמרגלות הכותל המערבי יותר מבכל מקום אחר מתחברים זיכרונות העבר של העם היהודי עם תקוות העתיד שלו. המנהיגים הדתיים שנמצאים בתחום העיר העתיקה עושים למען חיים שלווים ושקטים בעיר העתיקה לטובת כל בני הדתות, ומתוך מטרה עליונה לאפשר תפילות סדירות במקומות הקדושים, אולם מעת לעת הגורמים מחוץ לירושלים מצליחים לפגוע ולחלל את המקומות הקדושים בטענות שקר".

"חובת המנהיגים הדתיים להוקיע את אנשי הדת המעוניינים להסית ולפלג את יושבי עיר הקודש. אסור לתת לאנשים להגיע אל המקומות הקדושים מתוך מטרה לפגוע במתפללים בני דת אחרת, אנשים אלו אין מקומם במקום קדוש, שום דת אינה מתירה לזרוק אבנים או לפגוע פגיעה כלשהי במתפללים. אני קורא לראשי הדתות היושבים בעיר העתיקה למצוא את הדרך כדי להחזיר את השפיות לעיר הקדושה, על מנת שכולם יוכלו להגיע אל המקומות הקדושים מבלי להיתקל בעוינות ובחששות", סיים הרב את מכתבו תוך שהוא משבח את כוחות הביטחון על תפקודם בימים האחרונים.