אאא

הרב שבתי סבתו נולד במצרים בשנת 1949 למשפחה מיוחסת מיוצאי ארם צובא-חָלֶבּ שבסוריה.

בתום מבצע סיני {1956} הואשם אבי המשפחה בסיוע לישראל, ומשפחתו גורשה ממצרים בהשפלות, כשהיא נאלצת להשאיר את כל רכושה במצרים.

שבתי סבתו, הילד, גדל במשפחה מרובת ילדים, בצריפים פחונים ובמעברות בירושלים.

עם סיום לימודיו בישיבה התיכונית "נתיב מאיר", התגייס לצה"ל לשלוש שנות שירות מלא, ושירת כחובש קרבי בגדוד שריון וטנקים ולחם במלחמות ישראל – מלחמת ההתשה בתעלת סואץ ומלחמת יום כיפור. לאחר שחרורו מצה"ל המשיך בלימודיו בישיבת "מרכז הרב" בירושלים, הצטיין והוסמך לרבנות ע"י הרב קוק זצ"ל.

סבו היה הרב אהרון שויקה זצ"ל שהיה ראש ישיבה חשובה במצרים והוא אחיינם של הפרופסור יעקב שויקה ושל הפרופסור הפיזיקאי יצחק שווה, אחיו הרב חיים סבתו סופר והזוכה הראשון בפרס ספיר ובפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים וזוכה פרס ניומן לספרות עברית לשנת 2009.

הרב שבתי סבתו חולל מהפכה עולמית בשיטת לימוד הגמרא, וגידל אלפי תלמידים נלהבים הממשיכים את דרכו בהנחלת תורת ישראל בדרכי נועם, בערי ישראל.

שיעוריו הבהירים והעמוקים על כל התלמוד הוקלטו לסדרה של 1.000 דיסקים שהופצו בכל רחבי הארץ והעולם במאות אלפי עותקים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'מוזיקה' ותישארו מעודכנים

במשך שבע שנים הגיש הרב שיעורים בתלמוד ב"קול ישראל" שהיו פופולאריים מאוד.

בעידודו של הראשל"צ הרב מרדכי אליהו שליט"א הפריח הרב את השממה בלב ליבו של המדבר ביריחו והקים קריה חינוכית לתפארת המבוססת על ידע מקיף במקצועות הקודש לצד מצוינות בלימודי חול באמצעות חדר מחשבים מרהיב, מעבדות משוכללות ומאובזרות היטב, והכל בינות למדשאות ירוקות מרחבים מטופחים ונוף מדברי עוצר נשימה.

הרב המשיך ופיתח את שיעוריו העמוקים ולקח את הרעיון המופשט של שיעוריו המובחרים ותמצת אותם בצורה בהירה והלביש אותם על לחנים פופולאריים ולאחר בחירה קפדנית של הטקסטים והלחנים נכנס לאולפני ההקלטה של הזמר והמוסיקאי אהרון מנחם כדי להקליט את השירים בקולו הבוטח הרך והקטיפתי.

אל הרב הצטרף בשירה חתנו של הרב, הרב נסים אדרי שהוסיף נופך בקולו המעודן והכינורי.

העבודה על האלבום התפרסה על פני שנה וחצי והשתתפו בה מיטב השמות בתחום המוסיקה והאמנות אבי סינגולדה, אריק כהן, תומר עג'ם, דורון לדר ועוד כשעל העיבודים וההפקה המוסיקלית הופקד הזמר והמוסיקאי אהרון מנחם. לאלבום מצורפת חוברת מאוירת ומרהיבה ובה לצד כל שיר הרעיון של השיעור שתומצת למילות השיר.

הפצה בלעדית: "גרינטק שיווק".