אאא

בימים האחרונים מתבטאים מרנן ורבנן גדולי ומאורי הדור במילים ברורות על חשיבות ההצבעה ביום הבחירות למפלגות החרדיות וחיזוק כוחה של הנציגות התורנית בכנסת שתעמוד איתן מול הגזירות הניצבות בפני עולם התורה והישיבות.

בעיתונים החרדים מופיעים מידי יום מכתבים וקראיאות קודש מגדולי האדמו"רים הרבנים וראשי הישיבות על נחיצות ההתגייסות של כלל הציבור.

מתברר כי גדולי ישראל סבורים שגם חתן ביום חופתו צריך לצאת ולהצביע.

היום, בשעות הצהריים נכנס למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א חתן הנישא במזל טוב ביום שלישי בערב, מוצאי יום הבחירות על מנת להתברך כשהוא שוטח בפניו את שאלתו האם עליו לעשות מאמץ והשתדלות וללכת להצביע ביום הבחירות על אף הקושי והטורח שבדבר.

מרן ראש הישיבה השיב לאלתר: "בוודאי, אין כל ספק שעליו להצביע ביום הבחירות".

בחדר נכחו באותה שעה מקורביו של הגראי"ל שטיינמן, נכדו ונאמן ביתו הרב דוד שפירא וכן הרב איסר שוב והרב ישראל פרידמן מעורכי "יתד נאמן". מרן, התפלא על השאלה ואמר כי הדבר ברור, ואז חידד הרב פרידמן את הסוגיה והעלה את הטיעון שאולי משום חתן "טרוד" ביום חופתו הרי שיש להקל ולפטור אותו מהשתתפות בבחירות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתגובה לכך שאל ראש הישיבה את הנוכחים: כמה זמן לוקח לעמוד בתור לקלפי ולהצביע? וכשהשיבו לו כי מדובר ברבע שעה הגיב הגראי"ל בחיוך: "נו. רבע שעה וודאי שגם על חתן להקדיש על מנת לקיים את מצוות ועשית ככל אשר יורוך".

ל'כיכר השבת' נודע כי כך הורה אמש גם כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא לחתנים הנישאים בשעטו"מ ביום הבחירות ואמר להם כי מדובר במלחמת מצווה ועליהם לצאת ולבחור.

ביום חמישי האחרון שוחח הרבי מבעלזא עם המשב"ק הרב מיכל פירר שהשיא את ביתו בשבוע שעבר ושאל אותו האם הזוג הצעיר ילך להצביע בעיצומם של ימי ה"שבע ברכות" וכשהגבאי השיב כי יעשו כן על מנת לקיים "מצווה לשמוע בקול דברי חכמים" אמר לו הרבי כי כתוב ש"במלחמת מצווה חתן יוצא מחדרו וכלה יוצאת מחופתה ובמערכת הבחירות הנוכחית כאשר שונאי הדת קמים כנגד הציבור החרדי, מדובר במלחמת מצווה אמיתית".