אאא

מאז פרוץ ההסתה התקשורתית נגד הציבור החרדי, אירעו עשרות מקרים של אלימות חילונית חמורה ומסוכנת, נגד ציבור שומרי התורה, ששיאן במקרים שנחשפו כאן ב"כיכר השבת", בתקיפות חוזרות ונשנות של ילדים חרדים.

אמש (שני), לאחר תפילת 'מעריב', נשאל מרן ראש הישיבה, הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן, מה פשר גל האלימות שפרץ נגד הציבור החרדי בעקבות ההסתה המשתוללת.

במשך מספר דקות, השיב ראש הישיבה, דברים נוקבים וחדים, על השנאה העזה שרוחש הציבור החילוני נגד הציבור החרדי, ועל-כך שמטרתם היא פשוט שלא יהיו חרדים.

"כיכר השבת" מגיש את התמליל הבלעדי מדברי ראש הישיבה:

"כנראה שהתקרבנו יותר מדי לחילונים. הם מידי דואגים לנו פתאום, דואגים כביכול שנצא לעבודה ותהיה פרנסה, דואגים למסלולים מותאמים גם ללמודים בצה"ל, ושאר מרעין בישין.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הקדוש-ברוך-הוא רוצה שנזכור את הפרצוף האמיתי שלהם, את השנאה שמתחבאת מתחת לפרצוף הדואג לפרנסתינו, תרבותינו וכבוד נשינו. אז הנה, הכל פורץ החוצה. פתאום רואים את השנאה הטהורה, שנאה שגדולה משנאת עמי ארצות לתלמידי חכמים.

"עכשיו כשרואים את האלימות, את השנאת חינם, ההתנכלויות, נדע ונבין שאין דרכינו דרכם, ומה מאוד צריך להתרחק מהם, כי אין תוכם כברם. הם ערב-רב ששונאים היהודים.

"כל מטרתם היא שלא יהיו חרדים, בתחילה ניסו בטוב, עכשיו ברע, אבל זה כל הזמן אותם חילונים", סיים ראש הישיבה את דבריו הכואבים על גל האלימות החמור שמפגינים החילונים כלפי הציבור החרדי.