אאא

בית המשפט המחוזי בירושלים קבע היום (חמישי) כי הרב ישראל שירן, שהתבטא בעבר נגד מורשת ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ופוטר על ידי משרד החינוך מתפקידו בעקבות כך, יפוצה ב-400 אלף שקלים. 

הסיפור החל בשנת 2000, אז פרסם הרב שירן מכתב בו התבטא נגד ההוראה לקיים בבתי הספר עצרות לזכרו של ראש הממשלה המנוח וכן לערוך עם התלמידים שיחות בנושא מורשת רבין. המכתב חולל סערה, ומשרד החינוך שבאותם ימים עמדה בראשותו השרה יולי תמיר החליט להשעות את הרב שירן מבית הספר בו עבד. 

ההחלטה על השעייתו של הרב שירן התקבלה למרות הצהרת וועד ההורים בבית הספר כי הם מעוניינים בהשארתו של שירן בתפקידו. 

שירן עתר לבית המשפט, שקבע כי ביטול עבודתו במוסד נעשה בצורה שאינה כדין, והרב שירן חזר לבית הספר. אולם, עזב אותו שוב בשנת 2002 לאחר סכסוך עם ההנהלה.

ב-2007 חתמו חברי וועד ההורים על חוזה חדש עם שירן, אולם אז קיבלו הודעה ממפקח המחוז במשרד החינוך ולפיה אין להם סמכות לבצע את הצעד ולהוסיף עובד חדש למוסד. בהודעה נאמר כי: "לאור ניסיון המחוז עם תפקודו והתנהגותו של שירן בעבר, בעת היותו מחנך בבית הספר, אין אנו מאשרים את קליטתו כרב".

לאחר התנגדות משרד החינוך להעסקתו מחדש, עתר שירן שוב לבית המשפט, והים, קבע בית המשפט פיצוי בסך של 400 אלף שקלים לשירן. 

הרב שירן כתב בהיום בעמוד הפייסבוק שלו: "תודה לבורא עולם. מקור כל הכח והיכולת לעבור זמנים כל קשים קשים מול מערכת ואנשים כל כך אטומים", שירן הודה גם: "לכל כך הרבה חברים וחברות שלאורך שנים תמכו בי גם אם לא הסכימו לדעותיי".