אאא

"הבן שלנו מתמיד גדול בישיבה וכולם אוהבים אותו, אבל בגלל שהוא טס לאומן לראש השנה - סילקו אותו" נכתב בשאלה שהופנתה לרב אליעזר שלמה שיק, רבה של יבניאל, "יש לנו צער גדול מזה, כי בסך הכל המטרה שלו היא להתחזק ולהתקדש. מה אפשר לעשות בעניין?".

בתשובה לשאלה הרב שיק הבהיר בצורה חד-משמעית כי סילוק הבחור מהישיבה הוא רשעות ואכזריות. "אתה צריך מאוד מאוד לשמוח שיש לך בן מתמיד בתורה, וחכמינו הקדושים אמרו 'ברא מזכי אבא'; ובוודאי בזה שתחזק ותעודד ותשמח את הבן שלך שימשיך ללמוד תורה, יהיה לך חלק בתורה שלו" פתח הרב שיק את תשובתו.

"אתה צריך לדעת שאם ישיבה שמעיפה בחור מתמיד מפני שהוא נסע לאומן על ראש השנה, הם לא זכאים שיהיה להם בחור כזה, ולכן אל תישבר בשום פנים ואופן".

כאמור, הרב שיק הודיע באופן נחרץ כי "זו רשעות ואכזריות מצד הישיבה שבשביל דבר כזה שולחים בחור וכו'. בחורים מבטלים את הזמן וכו', בחורים עושים טיולים וכו', הולכים אל חתונות וכו' מאחורי הגב של הראש ישיבה, זה בסדר, אבל אם בחור נסע לכמה ימים לראש השנה לאומן אל רביז"ל, עושים מזה עסק גדול מאוד...".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב הוסיף: "ראוי שהישיבה הזו תיסגר לגמרי, וזו רשעות ואכזריות הן מצד ההנהלה והן מצד הראש ישיבה והמשגיח וכו', וזה מראה שאין להם שום יראת שמים, בחורים אורחי פורחי וכו' יכולים להסתובב עם סיגריות בישיבה וכו', מתחמקים תמיד בחוץ על הרחובות וכו', ובפרט בלילות עם בנות וכו', זה בסדר, ואם נוסעים אל צדיק גדול ונורא כזה שהזהירנו מאוד לבוא אליו על ראש השנה ומעיפים אותו מהישיבה בשביל זה, זו רשעות ואכזריות שאין על זה שום כפרה.

"יעזור הקדוש ברוך הוא שיכניס רוח טהרה בלב המשגיח והראש ישיבה וגם הם יחזרו בתשובה שלימה על פגם אמונת חכמים ואמונת צדיקים, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות".

הרב שיק מסיים את מכתב התשובה: "אל תישבר משום דבר ותשתדל שבנך יכנס לישיבה אחרת, כי בחור מתמיד ימצא את מקומו בכל ישיבה".