אאא

היום שאחרי: אמש (מוצ"ש) תקף חבר מועצת חכמי התורה וראש ישיבת 'פורת יוסף' הגאון חכם שלום כהן את חובשי הכיפות סרוגות וכינה אותם 'עמלקים', הצהריים מגיעה ההבהרה כי דבריו כוונו רק נגד מנהיגי 'הבית היהודי'.

בביתו של רבי שלום כהן אומרים כי כוונתו הייתה כלפי ראשי 'הבית היהודי' ומנהיגיה, לדבריהם: "הדברים שנאמרו במהלך השיעור נאמרו בכאב רב וכוונו רק כלפי מנהיגי מפלגת 'הבית היהודי' ואוהדיהם אשר קידשו במלחמה בעולם התורה והישיבות".

עוד מדגישים בבית הרב: "חלילה מלטעון כלפי עמיך בית ישראל המסולאים מפז - דברים מעין אלו". 

כזכור, אמש תקף רבי שלום כהן במהלך שיעור שמסר ברחוב הקבלן 45 ואמר: "כתוב כי יד על כס יה מלחמה לה' בעמלק, אמרו חכמים שאין הכיסא שלם כל עוד יש עמלק, מה זה 'כל עוד, ואין הכיסא שלם'? כס זה כיפה סרוגה, שומעים?, כל עוד ויש כיפה סרוגה אין הכיסא שלם, זה עמלק, מתי יהיה הכיסא שלם? כשאין כיפה סרוגה".

חכם שלום כהן: "הכיפות סרוגות עמלקים"

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט תקף את חכם שלום כהן ואמר כי: "תתביישו לך, למי שלא יודע עמלק זהו הביטוי בו מתייחסים למי שיש למחות אותו מעל פני האדמה. לא פחות".

"ברגעים אלה, אלפי חובשי כיפות סרוגות נמצאים מהגבול בסוריה ועד גבול מצרים, מרמת המחט"ים ועד אחרוני החיילים, ויורקים דם כדי להגן, גם על כבוד הרב",המשיך יו"ר הבית היהודי.

"בימים אלה מתקיימות אזכרות לחבריי לנשק ממלחמת לבנון השניה, שמסרו נפשם, בהם חילונים ובהם חובשי כיפות סרוגות, חלקם נפלו עטורי צל"שים על גבורתם. להם גם, למען השם, קורא הרב 'עמלק'", הטיח בנט.

"ברגעים אלה, יושבים אלפי בחורים חובשי כיפות סרוגות, עם מוריהם ורבניהם ולומדים תורה בישיבות ההסדר והגבוהות. בשלב מאוחר יותר הם גם ישרתו בצבא הגנה לישראל", כתב בנט והוסיף, "לכל אלה קורא הרב 'עמלק'. ומכנה אותם 'לא יהודים'".

יצויין, כי הדברים החריפים שאמר הרב שלום כהן, גרמו לפגיעה קשה עבור ש"ס בציונות הדתית, וגרמו לטלטלה בתוך ש"ס שמנסה כעת למזער את הנזקים שנגרמו בעקבות האמירה הקשה.