אאא

"הגאב"ד עמד נדהם למול הדברים" - אמר ל'כיכר השבת' הרה"ג אליהו שלזינגר עם צאתו מבית הגאון ר' טוביה וייס גאב"ד העדה החרדית ביום שישי האחרון, "גם בחוץ לארץ ידעו הגויים לכבד את העירוב של היהודים", ציין הגאב"ד שעמד המום לנוכח העובדות שהובאו בפניו.

אלא שדברים אלו מסתבר, לא עושים שום רושם על אנשי "ועד העירובין של העדה החרדית" החתומים על הסיכום השערורייתי להסרת העירוב משכונת קריית יובל. נהפוך הוא: לפגישה שהם עצמם קבעו להיום בצהרים עם הרב שלזינגר, בעקבות פגישתו ביום ו' עם הגאב"ד, המתין הרב שלזינגר לשווא, אנשי העדה לא הופיעו.

כזכור, כפי שחשפנו כאן ב'כיכר השבת', חתמו אנשי העדה החרדית יחד עם גורמים נוספים ברבנות, על מסמך חמור וחסר תקדים המאשר את עקירת עמודי העירוב בקריית יובל, בתמורה תמוהה ל"חיזוק העירוב הכללי של העיר", מסמך שהוכן ללא ידיעת הרב שלזינגר האחראי על המועצה הדתית, ללא הסכמת תושבי השכונה החרדים ורב השכונה הגאון ר' עזריאל אוירבאך, ובעיקר לאחר שכבר הושג סיכום על השארת העירוב בתוואי חלופי.

חשיפת המסמך עוררה הדים ציבוריים נרחבים, שהרי מלבד עצם החומרה שבהסכמת גוף דתי כשלהוא לעקירת עירוב, תמוהה שבעתיים העובדה כי אנשי העדה החרדית, המנהלים בימים אלו קרבות נגד פתיחת חניונים, מתגלים לפתע ככאלו המסכימים לכתחילה, להסרת עירוב, ועוד עושים זאת בשיתוף פעולה רשמי עם אנשי "הרבנות"...

הפגישה היום, אליה "שכחו" אנשי "ועד העירובין" של העדה החרדית להופיע, אינה הראשונה במסע ההתחמקות של אלו העומדים מאחורי השערורייה, ונראית כעת כדפוס פעולה קבוע. גם בשבוע שעבר, כאשר זומנו לדיון חירום בביתו של הגאון ר' עזריאל אוירבאך – רב השכונה, לא הופיעו הללו לדיון.

בעקבות כך, תזומן לימים הקרובים ישיבה דחופה של רבני ירושלים, רבני העירוב, יחד עם רבני העדה החרדית הממונים על הוועד האמור, ובה יעלו על השולחן הקלקולים החמורים שיצר ההסכם האומלל, וידונו הדרכים לתיקונו.