אאא

ככל שעוברות השנים מהסתלקותו של רבי שלמה קרליבך, נראה כאילו תורתו, השקפתו ובעיקר שיריו מוצאים את דרכם לאנשים רבים יותר. על דרך חייו, היו רבים שחלקו ומתחו ביקורת, לעיתים אף קשה.

מנגד, היו שאמרו כי רק בדרך זו שאמנם אינה מתאימה מלכתחילה ליהודים המדקדקים במצוות, ניתן להגיע ל"נשמות" היהודיות הסובבות ברחובות ובאשפתות. אך לשיריו כולם התחברו. וגם אם בעבר היה מי שניסה להחרים את שיריו, כבר לא נדיר לשמוע אותם שוב ושוב בטישים חסידיים של גדולי האדמור"ים.

ביום ראשון, ט"ז חשון יחול יום הייארצייט ה-16 של מי שכונה ´הרבי המרקד´. אירועים רבים צפויים להתקיים לזכרו, כשבכולם, תלמידיו וכאלו הרואים עצמם ממשיכים בדרכו, ישירו, יספרו סיפורים ויעסקו בתורתו. כי זאת יש לזכור, קרליבך התפרסם ומוכר בציבור כמלחין בחסד עליון, אך ידיעותיו בתורה היו עצומות. עוד בימי לימודיו בישיבת ´תורה ודעת´ בליקווד, הוכר כעילוי כבר בגיל צעיר מאוד.

תפילת קבלת שבת בנוסח קרליבך נפוצה בכל העולם היהודי, ובתי כנסת רבים בהם מתפללים עם ניגוניו ושיריו כמעט את כל התפילה, קיימים במקומות רבים ברחבי הארץ. במהלך השבת ערכו חסידיו מספר אירועים מרכזיים.

כך גם המניינים הקבועים במושב מבוא מודיעים, ב´קול רינה´ בשכונת נחלאות בירושלים, בית כנסת ´בירב´ בצפת, בגבעת שמואל, רעננה ו´אהבה ושמחה´ -רמת בית שמש. כמובן שגם בבית הכנסת הידוע של קרליבך במנהטן ציינו השבת וביום ראשון את הייארצייט בארגונו של איציק אייזנשטט. 

העלייה לקברו תערך מחר (ראשון) בשעה 14:00 בצהריים, במהלכה ינעים משירי הרבי המרקד, גם חיזקי סופר. במוצאי הייארציט, ישתפו פעולה שני המומחים לשיריו של רבי שלמה - חיזקי סופר ובני שטיינברג, בקומזיץ מיוחד שככל הנראה יהיה הקרוב ביותר למה שהיה אז, בחייו של ´הרבי המרקד´, באולם זריצקי של בית הכנסת ´אהל נחמה´, רחוב שופן פינת הפלמ"ח.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המארגנים מודיעים כי הכניסה חופשית ומציינים כי "כדאי להשתדל ולתרום 20 ₪ לכיסוי ההוצאות". אז אם אתם מתכוונים להשתתף, תהיו נחמדים. ההנאה תהיה שווה יותר מ-20 שקלים.

ב´קול רינה´ שבשכונת נחלאות גם ייערכו קומזיץ (20:00) עם שעריה וייט, שמשפחתו נמנתה עם חסידיו הקרובים של רבי שלמה. שירה, ניגונים וסיפורים מאנשים שחיו עם רבי שלמה ז"ל. כמובן שגם בבית הכנסת ´בירב´ בעיר העתיקה בצפת יתקיים במוצאי שבת (19:30) ערב שירה, סיפורים וניגונים.

האירוע המרכזי שמתקיים מידי שנה בבנייני האומה בהפקתו של ג´ונתי צוובנר, יתקיים דווקא במוצאי השבת הבאה, כ"ב חשון. שלמה כץ, חיים דוד, בן ציון סלומון קובי אפללו, חיליק פרנק ואחרים ישירו ויופיעו. כרטיסים נמכרים ב-119 שקלים.

ביום רביעי, י"ט מרחשון במרכז ענב על גג גן העיר תל אביב, יופיעו ישי לפידות, החזן שלמה גליק, יצחק מאיר ודביר שפיגל. אירוע זה כרוך ברכישת כרטיס בסך 50 שקלים.