אאא

בלוס אנג'לס נפטר אמש (שני) "הרב" שרגא פיליפ ברג יו"ר מרכז הקבלה העולמי ומי שכונה "הרב של הסלבס בארצות הברית" כשבין "תלמידיו", הזמרת מדונה והשחקנים ההוליוודיים דמי מור ואשטון ק'וצר.

ברג נולד לפני 86 שנה בשכונה החרדית שברובע בברוקלין בניו יורק והחל ללמוד "קבלה" בצעירותו אצל הרב יהודה צבי ברנדווין תלמידו הקרוב של בעל "הסולם" מאשלג זצ"ל.

לאחר-מכן החל ללמד את ספר הזוהר לתלמידים רבים והקים בתל-אביב את מרכז הקבלה העולמי. בשלב מסוים בחייו התגרש ברג ונישא בשנית לרעייתו קרן והשניים היגרו לארה"ב שם הרחיבו את רשת מרכזי הקבלה כשמשנת 2004 בעקבות שבץ בגזע המוח הפסיק ברג את פעילותו ורעייתו התמנתה למנכ"לית ולמנהיגה הרוחנית כשלצידה מכהנים כרבנים שני בניה מיכאל (מייקל) ויהודה ברג.

יצויין כי גורמים אורתודוקסים בישראל ובארה"ב יצאו בעבר בחריפות כנגד "מרכז הקבלה" בטענה שגורמים לזילות רח"ל של ספר הזוהר וחוכמת הנסתר ובנוסף מלמדים את התורה הרוחנית גם לכאלו שאינם יהודים.

ל"כיכר השבת" נודע כי על ערש דווי ביקש ברג מתלמידיו הקרובים לברר אלו מנהגים יהודיים מיוחדים נערכו בהלוויתו של כ"ק מרן האדמו"ר מויזניץ זצ"ל וכי הוא חפץ שאת חלקם יקיימו אף בהלוויתו.

בעקבות כך, אף יצר אחד מראשי מרכז הקבלה בלוס אנג'לס קשר עם מומחים בעולם החסידות על מנת ולהעתיק את הדבר גם אליהם לקהילה.

ההלוויה תיערך מחר בשעות הבוקר בעיר צפת, שם ייטמן.