אאא

הרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת השתתף היום בכנס רמלה "בין ישראל לעמים", בו עסקו חברי-כנסת, אנשי אקדמיה ורבנים בנושא קרקעות המדינה על היבטיה השונים וכן במורכבויות של הערים המעורבות.

בנאום שנשא הרב אליהו לאחר קבלת אות מגן כנס רמלה מידי מארגני הכנס ושר המדע והטכנולוגיה הרב פרופ´ דניאל הרשקוביץ´, התייחס הרב ל"מכתב הרבנים" שאותו יזם ולסערה שהתחוללה בעקבותיו.

הרב אליהו תקף את התקשורת שלדעתו טיפלה בסיקור המכתב באופן לא ראוי: "כולם מבינים את גודל הסכנה. הם אוכלים שכונה ועוד שכונה ואני צריך לתת דין וחשבון לאיזה עיתונאית? הפכנו להיות עבדים. להגיד לי שאני גזען? מי את שתגידי לי? מספיק שנתנו לנו ´זנב´, ´קרניים´, ´מצות עם דם´, מה לא אמרו על היהודים... מגפות שחורות...

"אני שמח מאד לשמוע ש-74% מהציבור - לפי כל מני סקרים שנעשו בנושא, תומכים במכתב הרבנים... אני חושב שזה ההלכה, אני מאמין שזה ההלכה ויש לנו גב מהקדוש ברוך הוא. יש היום מלחמה לרכוש אותנו בכסף. ברור ה´ שיש לנו הלכה ברורה. אני יכול לומר שאני גאה בציבור.

"בצפת פסק ההלכה עבד! ברוך ה´ בצפת לא מוכרים אדמות לנוכרים. וגם לא שוכרים ולא מוכרים דירות. ללא הבדל בין דתיים וחילוניים".

הרב אליהו הדגיש כי הציבור בצפת שומע ולא משכיר דירות למרות שלא פשוט לעמוד בפיתוי כאשר מציעים לאנשים מחירים גבוהים. עוד ציין הרב שמואל כי "אם מישהו נלחץ אני לא מתבייש ואומר לו אדוני זה אסור על פי ההלכה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנוסף לרב אליהו, השתתפו בכנס הרב יעקב אריאל - רבה של רמת-גן, הרב זלמן מלמד - רב היישוב בית אל וראש הישיבה, הרב דב ליאור רבה של קרית ארבע וראש הישיבה, יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין, ח"כ יעקב כץ, שר המדע והטכנולוגיה הרב פרופ´ דניאל הרשקוביץ´, ח"כ דניאל בן סימון ועוד.

במסגרת הכנס  התקיימו מושבים רבים ומגוונים בנושאים: שטחים פתוחים בגליל ובנגב,  מדיניות ציבורית בניהול קרקעות המדינה, היבטים ערכיים ומוסריים בסוגיית הקרקעות וכן דיון על מקומה של קק"ל במדיניות ניהול הקרקעות.

אריאל בן דוד (בנדא) מנכ"ל כנס רמלה  מסביר על בחירת נושא כנס רמלה הרביעי: "הריבונות היהודית על קרקעות המדינה נמצאת בנסיגה מתמדת ומדאיגה. בשטחים הפתוחים המצויים בעיקר בנגב ובגליל ישנם פלישות רבות לקרקעות המדינה הכוללות בנייה בלתי חוקית ובנוסף ישנה תופעה של רכישת קרקעות ודירות ביישובים יהודיים על ידי גורמים זרים. 

"כנגד כל התופעות החמורות הללו אין כמעט אכיפה ובוודאי שלא הרתעה. מטרת כנס רמלה ה-4 הינה להציף על סדר היום הציבורי את הנושא ולתבוע מהמדינה ומקבלי ההחלטות פתרונות ראויים".