אאא

"הפתרון לבעיות הביטחוניות וגם הכלכליות של מדינת ישראל - הוא עידוד הגירת האזרחים הערבים למדינות ערב" - כך אמר היום רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, במהלך כנס תורני שנערך ברמלה. לדבריו, "מהלך זה הוא לגיטימי וחוקי. המשפט המפורסם כי אין נאמנות - אין אזרחות מבוסס גם מהפן ההלכתי של הלכות גר ותושב".

בכנס נכחו גם רבנים, חכי"ם, אנשי אקדמיה, ואישי-ציבור רבים. הכנס המתקיים זו השנה השנייה הוא יוזמתם של הגרעין התורני ברמלה בשיתוף תנועת קוממיות.

יו"ר הקואליציה ח"כ אלקין אמר, כי "אם היהודים ישמרו על צביונה היהודי של מדינת ישראל אז שאר הבעיות שלנו יסתדרו". עוד אמר אלקין: "לב המדינה הוא יש"ע-חברון, ושכם הם ליבה של א"י ולכן הם חייבים להשאר בידנו בכל תנאי".

יו"ר ועד רבני יש"ע הרב דוב ליאור שליט"א התמקד בדבריו על הסכמי השלום: "אשליית אוסלו ושאר ההסכמים הרעים מוכיחים יותר מכל כי לא היה ולא יהיה שלום עם הערבים. הגויים בד"כ רוצים ברעתנו רק יש שמסתירים זאת ויש שמגלים זאת כלפי חוץ. הריקנות הערכית מובילה לחיים ריקים ומלאי שעמום בניגוד לחיי תורה שלמים.נוער הגבעות הוא נוער נפלא העוסק בהתיישבות ובגאולת הארץ ולא מבזבז את זמנו לריק בשתייה ובאלימות. הקמת הגרעינים התורניים ותנועת התשובה הם מהלך אדיר שישפיע על עם ישראל הצמא לכל פיסת יהדות".

"ביהמ"ש העליון מסכן את חיינו"
יואל לביא
ראש-העיר רמלה, המלאה בערבים, אמר במהלך נאומו כי "איבוד השליטה על המדינה נובע מחוסר השליטה של המערכת הדמוקרטית על זרועות החוק ובראשם ביה"מ העליון. ביה"מ העליון מעדיף פעמים רבות את האנטרסים של האויב על פני האנטרסים של העם היהודי והוא מתערב בעקרונות מבצעיים שהוכחו כיעלים כמו נוהל שכן ופצצה מתקתקת ובכך הוא מסכן את חיינו".

הרב אורי שרקי שליט"א, התייחס לביקורו הצפוי של האפיפיור בישראל, ביום ל"ג בעומר: "היחס הנדרש כשהאפיפיור מגיע לארץ הוא הסבר ברור כי הנצרות מקורה ביהדות ומכאן גם נובעת כל הכמיהה של הנצרות לארץ שמקורה בשורשים היהודים. יש להעמידו במקומו כי עם ישראל חזר לארצו ותהליך גאולת ישראל החל זו גישה חדשה בהסבר מדיניות החוץ של ישראל שיש לנו מה לומר לא רק בפן הכלכלי וכדו´ אלא גם בנושא הרוחני וההנהגתי העולמי".

הרב זלמן מלמד רבה של בית-אל, חושב דווקא שאנחנו בדרך הנכונה: "מדינה יהודית היא מדינת העם היהודי שיעודה לשאת את שם ה´ בעולם. ישנה התקדמות כל הזמן בדורות האחרונים ובמיוחד מאז הקמת המדינה וככל שהקשיים גדולים יותר זה סימן שאנחנו בדרך הנכונה. ש תשובות להתנהלות של מדינת הלכה וצריך רק לשדרגם ולשפרם כל הזמן".

את הכנס המרתק סיים ח"כ אורי אריאל מ"האיחוד הלאומי" שהתריע על מצב החינוך בישראל: "מצב החינוך הכללי הוא קטסטרופה. הכלים המרכזים להשפעה חינוכית הם דרך השלטון הקיים כמו משרד החינוך".