אאא

ברוך דיין האמת: לפנות בוקר (חמישי) נסתלק לגנזי מרומים הרב שמואל אפשטיין זצ"ל, איש אמונם ומקורבם של גדולי ישראל ובראשם מרן הגר"ח קנייבסקי והוא בן 84 בפטירתו.

הרב אפשטיין היה נחשב לאחד מנקיי הדעת בבני-ברק והיה מקורבם של מרנן הגרא"מ שך ובעל ה"קהילות יעקב" זצוק"ל שאף שימש כנהגו האישי.

בשליחותם פעל רבות בעסקנות ציבורית כשגדולי ישראל סמכו על שיקול דעתו ועל פעולותיו שהיו לשם שמיים. כשהקימו מרנן הרב שך והסטייפלער זצ"ל את בטאון תנועת דגל התורה "יתד נאמן" היה הרב אפשטיין מהנחשונים וגייס ממון רב למען הקמת העיתון כשהוא מונה לשמש כחבר הנהלה בעמותה.

הרב אפשטיין היה מתפלל מידי בוקר תפילת שחרית במניין ותיקין במחיצתו של מרן הגר"ח קנייבסקי בבית הכנסת לדרמן שבשיכון חזון איש בבני-ברק כשמידי שנה היתה בידיו "חזקה" לקחת את מרן ברכבו כשעלה לקברו של אביו הסטייפלער זצ"ל ביום ההילולא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: כיכר השבת)
הרב אפשטיין זצ"ל נוהג למרן הגר"ח קנייבסקי (צילום: יהודה פרקוביץ', כיכר השבת)

לפני כשנה היה הרב אפשטיין ממובילי "המהפך" ב'יתד נאמן' בעקבות הוראתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, בנוסף פעל לפני כחצי שנה רבות למען בחירתו של אברהם רובינשטיין לתפקיד ראש עיריית בני ברק בתמיכתם של גדולי הדור.

לאחרונה חלה ונחלש ואושפז בבית החולים מעייני הישועה בב"ב, הגר"ח קנייבסקי הגיע מספר פעמים לבקרו ולעודדו אך כאמור הלילה השיב את נשמתו לבוראה.

מסע הלוויתו יצא הבוקר בשעה 10:30 מביתו ברחוב דבורה הנביאה ותעבור דרך בית הכנסת "לדרמן" שם קבע מקום תפילתו ותורתו.