אאא

"אין ולא תהיה הקפאה בירושלים" - את המשפט החריף הזה זעק, לא בני קצובר יו"ר מועצת יש"ע, גם לא הח"כ הימני מיכאל בן-ארי.

המשפט הזה ממש לא-יאומן, נשמע לפני חודש בלבד דווקא מפיו של יו"ר ש"ס אלי ישי.

כיום, לאחר ההודעה הרשמית אמש על ההקפאה הכפויה, המשפט הנ"ל נשמע מגוחך ולא-אמין. ויותר מכל מעורר תמיהה נוקבת וקשה. היתכן? הגם ישי בפוליטיקאים השקרנים?

לא נעים לומר כך, הרי ישי הוא משלנו, חרדי מבשרינו, מי שהתיימר להוליך את מפלגתו באמונה ויושר והכל על פי מרן הגר"ע.

מה תאמרו, מרן התיר? הרי רק לפני שבועים הכחיש זאת ישי ברעש גדול.

השאלה מתעצמת, הרי ש"ס היא, היא המפלגה אשר חרתה על דגלה בגאון את שמירת ירושלים, היא אשר הפילה את הממשלה הקודמת למענה של ירושלים בירתינו, היהפוך כושי עורו בין יום.

היי, רגע, זיכרון עמום מרצד לו בקצה הראש, רק לפני שבוע הוזמן לו השר ישי לביקור ממלכתי בארה"ב, ישי מיהר כמובן לאשרר את הביקור, היתכן שבנזיד עדשים עלוב זה מכר את כל עקרונותיו, בושה.

נראה שמראהו של ישי אמש חוגג בירושלים כשהוא מדדה על קביו, מסמל בעצם בתמצות את מצבה האנוש של מפלגת ש"ס, אף היא שבורת רגלה העקרונית אולם חוגגת כהרגילה.

אם אכן כך הם פני הדברים, אזי כמה עצוב, נאלץ להיפרד מהחלום המתוק, מבטחינו הפוליטי האחרון כסלע ועוגן של אמינות בצדקת הדרך, של עמידה על עקרונות לאורך זמן מתמוסס אף הוא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אוח, מי האמין. בדיוק ש"ס שכה הרבתה להבטיח בנושא הבניה וירושלים, שהבטיחה להביא את הבשורה בנושא כה מאכזבת את שולחיה ובוחריה, זהו משבר אמון אמיתי שתוצאותיו מי ישורנו.

כל הרואה את מהלכיה של ש"ס בעת האחרונה, שת ליבו מן הסתם לזגזוג עמוק ומפליא.

מפלגה שהעדיפה להפיל ממשלה על עניין ירושלים כעת בנזיד עדשים שוב מתעלמת מעקרון שהיה כה קדוש לה.

הגיע הזמן, שתבדילו את עצמכם ולו במשהו ממפלגות אחרות.

עוד זגזוג אחד שכזה לא נותר ולו הבדל פעוט בינכם לבין מפלגתו הצפוייה של יאיר לפיד מלבד המצע הראשוני שממילא אינו מקויים אצל שניכם.

תפסו את עצמכם בטרם יהיה מאוחר ואל תכזיבו את שולחיכם שוב ושוב.

אך למותר לציין, ענין ההקפאה לכשלעצמו מובן שאיני מאן-דאמר להביע כל דעה, והוא תלוי אך ורק בדעת מנהיגי הדור, אולם נקודת עזיבת העקרונות המקודשים הוא שצרם אל מול עיני.

(הערת מערכת: המאמר משקף את דעתו של הכותב בלבד)