אאא

ברוך דיין האמת: הבוקר (שני) נפטר לאחר מחלה קצרה בדמי ימיו הרה"ח רבי דוד הנדלר ז"ל, מגדולי וחשובי עסקני בית ויז'ניץ, והוא בשנות ה-60 לחייו.

הנדלר נחשב לאחד העסקנים הבכירים בחסידות ויז'ניץ וכיהן חבר הוועדה העליונה של החסידות וכן היה מעמודי התווך  ומראשי הקהילה בירושלים.

מכריו  מספרים כי הנדלר הקים וייסד את הכולל לאברכים צעירים של ויז'ניץ בירושלים, היה ראש וראשון לכל דבר שבקדושה מתוך התקשרות ונאמנות לאדמו"ר אליו היה קשור בכל תקופות חייו.

"הוא היה עסקן מהדור של פעם ללא נגיעות ואינטרסים אישיים, הכל למען האחר, בשביל הזולת, איפה שיכל לעזור עזר וסייע", סופד לו אחד החברים לשטיבל.

מכריו סופדים לו עוד ואומרים כי "בעבודתו בעסקנות ציבורית בעיריית ירושלים עמד לעזר ולאחיסמך לכל צרכי העם בעזרה לזולת הן בכלל והן בפרט ורבים הושיע בעצה ותבונה נכונה. זכרו הטוב לא ישכח מידידיו המבכים מרה על הסתלקותו".

חסידי ויז'ניץ מספרים מעשה מופלא מראש השנה האחרון כאשר לאחר קבלת הקהל של אלפי החסידים לברכת שנה טובה אצל האדמו"ר מויז'ניץ פנה הרבי לגבאיו ושאל אם כולם עברו וכשהשיבו לו שכן טען בתוקף כי דוד הנדלר לא עבר וכך גם בטיש התעניין היכן הוא כשרק לאחר תפילת מוסף הגיע העסקן להתברך והרבי התעניין בשלומו. ימים ספורים לאחר החג התבשר הנדלר כי חלה במחלה קשה ממנה לא קם.

בשבועות האחרונים אושפז דוד הנדלר במצב קשה בבית החולים "איכילוב" בתל אביב והבוקר השיב את נשמתו לבוראה למגינת לב כולם.

מסע הלוויתו החל בשעה 14:00 מביהמ"ד הגדול בקרית ויזניץ ב"ב בראשות  האדמו"ר וימשיך בדרכו לירושלים הר המנוחות חלקת ויז'ניץ.