אאא

שנה לשמיטה: הפרסומים לפיהם הרב הראשי הנבחר רבי דוד לאו התחייב לשמוע לדעתם של מנהיגי הדור הליטאיים בנוגע לשנת השמיטה, מביאים להתנערות מכיוונו. על פי אותם פרסומים, הרב לאו זכה לתמיכת ההנהגה החרדית בבחירות לרבנות הראשית, בכפוף להתחייבות לנהוג כדעתם של גדולי ישראל בפולמוס השמיטה. 

אלא, שבשיחה עם 'מקור ראשון', מכחיש הרב לאו את הפרסומים, ואומר כי לא התחייב לאף אחד בנושא: "לא התחייבתי ולא אתחייב לפני אף אדם לנהוג בדרך זו או אחרת". 

"השמועות או הפרסומים בשקר יסודם, יש לנו זמן רב עד שנת השמיטה, ובינתיים עלינו להקים את ועדת השמיטה של הרבנות הראשית, אנחנו נעשה הכל על פי הנהלים והתקנות כדי ששנת השמיטה תשע"ה תהיה שמיטה ישראלית שתתנהל בצורה הטובה ביותר".  

 (צילום: פלאש 90)
השמועות דיברו על התחייבות מצד הרב לאו כלפי בית הרב שטיינמן (צילום: פלאש 90)
הגדלה

הרב לאו מגדיר מהי 'שמיטה ישראלית', לדבריו: "שמיטה שכולם יוכלו להנות ממנה ולקיים אותה, הוועדה תמונה בקרוב היא תגיש מסקנות ותציע דרכי פעולה".

"במשך עשרים שנה בייתי רב בעיר חילונית ברובה, ופעלתי לפי הנחיות הרבנות הראשית" הוסיף הרב לאו, "מועצת הרבנות הראשית תקבל את ההחלטה הטובה ביותר. גם בבחירות לרבנות הצבתי לעצמי מטרה - לעשות כל מה שאפשר למען עם ישראל. ברור שתמיד יימצאו אנשים לא מרוצים ותמיד יהיו מי שיבקרו את מעשינו, ולשם כך נוצרה הועדה".