אאא

פיצוץ עז החריד הבוקר (שלישי) את דרום ביירות, אחד המעוזים של ארגון החיזבאללה, ככל-הנראה לאחר שמכונית תופת התפוצצה במקום.

עשרות מכוניות בוערות לאורך הרחוב כתוצאה מהפיצוץ ונזק כבד נגרם לרחוב. עשן רב מיתמר מעל לבתים. חלונות רבים בבתים ברחוב התנפצו וחלק מהמרפסות קרסו.

לפי הדיווחים מהמקום, מהפיצוץ נפצעו כמה בני אדם. 37 הובהלו לבית החולים. כתב "אל-מנאר" דיווח כי "זה פיצוץ מסוג שלא היה כמותו שנים ארוכות במעוז חיזבאללה".

ברשת "אל ג'זירה" דווח כי הפיצוץ אירע במרכז אזרחי שמפעיל ארגון החיזבאללה שנקרא "מרכז שיתוף הפעולה האיסלמי". כתב הרשת דיווח כי מדובר באחד האזורים החשובים של החיזבאללה.

אל המקום הגיעו כוחות גדולים של משטרה וצבא החוששים מפני הימצאות של מכונית תופת נוספת בזירה.

יוזכר כי בחודשים האחרונים איים צבא סוריה החופשי על החיזבאללה כי במידה והארגון ימשיך להתערב בנעשה בסוריה הוא יפעל נגדו, למרות זאת, בחיזבאללה מפנים אצבע מאשימה כלפי ישראל. חבר פרלמנט לבנוני בסיעת החיזבאללה, עלי עמאר, אמר כי על האירוע ניכרות "טביעות אצבעות של ישראל וכלי השרת שלה".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס לפיגוע ואמר כי "יש הרבה פיצוצים באזור. גבולותינו שקטים וזה לא מובן מאליו. אנו עוקבים אחרי מה שקורה בטריפולי ובביירות. זהו מאבק בין השיעים לסונים. אנחנו רואים ולא מתערבים".

באתר ynet צוטט בכיר בצבא סוריה החופשי, בסאם א-דאדא, אמר לאתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" כי הפיגוע בוצע על ידי אחד מגדודי ארגונו וכי בהמשך תתפרסם הכרזה רשמית על כך. "היה מדובר בניסיון לפגוע בפמלייה רמת דרג של חיזבאללה שייתכן שמי שהיה בה הוא מזכ"ל הארגון בעצמו, חסן נסראללה", אמר.