אאא

שמות חללי גולני הותרו לפרסום: דובר צה"ל התיר הלילה לפרסם את שמותיהם של חמישה מבין 13 החיילים שנהרגו הלילה במסגרת הקרבות עם מחבלי חמאס ברצועת עזה. 

שמות החללים שהותרו לפרסום: 

צפריר בר-אור (32), מפקד בגולני מחולון. הלווייתו תתקיים היום (שני) בשעה 13:00 בחלקה הצבאית של בית העלמין בחולון. סרן צבי קפלן (28), מפקד בגולני מקדומים. הלווייתו תתקיים היום בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה. סמל גלעד יעקבי (21), לוחם בחטיבת גולני מקרית אונו. הלווייתו תתקיים היום בשעה 10:00 בבית העלמין קרית שאול בתל אביב. 

סמל עוז מנדלוביץ' (21), לוחם בחטיבת גולני מאבטליון. הלווייתו תתקיים היום בשעה 18:00 בבית העלמין במשגב. חייל צה"ל ניסים שון כרמלי (21), לוחם בחטיבת גולני מרעננה. שמותיהם של שארי ההרוגים באירועים בעזה יותרו לפרסום במועד מאוחר יותר.  

אמש (ראשון) לקחו אלפי בני אדם חלק בהלוויותיהם של חמשת לוחמי צה"ל שנהרגו בסוף השבוע במסגרת השלב הקרקעי של מבצע "צוק איתן". סמ"ר איתן ברק בן ה-20 נטמן בבית העלמין הצבאי בהרצליה, סג"מ בר רהב בן ה-21 נטמן בבית העלמין הצבאי בקריית טבעון, סמל אדר ברסנו בן ה-20 נטמן בבית העלמין הצבאי בנהריה, רב סרן במיל' אמוץ גרינברג בן ה-45 הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בהוד השרון, סמל בניה נפתלי רובל בן ה-20 נטמן בבית העלמין בחולון.

בנו של אמוץ גרינברג, נחנק מדמעות שעה שקרא עליו את הקדיש. אשתו ספדה לו: "היית עמוד האור של חיי. תודה שהובלת אותי למסע כזה ולגדל את שלושת ילדינו. תודה מכל הלב. אני לא אשכח אותך לעולם". גם בתו של גרינברג ספדה לו בדמעות: "היית האבא הכי טוב בעולם, אבא עם לב של זהב. תמיד עזרת וחייכת. אני כבר מתגעגעת אליך"

הלוויתו של אדר ברסנו. צילום: אביהו שפירא - ynet

חבר ילדות של אדר ברסנו, פרי שבס ספד לו בבכי: "אני מתפלל שלא כואב לך, שלא רע לך ושום דבר לא יכול לפגוע בך. ואני יודע שאתה כועס עליי. תמיד הייתי לצדך והפעם לא הייתי ולא הצלחתי להגן עליך בגוף שלי. אתה תישאר חרוט בלב שלי". קרוב משפחה שנשא במקום הספד מרגש אמר: "הטוב שבבנינו, אדר שלנו. יש אנשים שעושים את השמיים דבר יותר יפה להסתכל עליו. אנחנו לעולם לא נהיה אותו דבר. אדר בחור צעיר עם נשמה ענקית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דודו של בר רהב סיפר על הפרידה ממנו לפני כשבועיים: "כשדיברנו בפעם האחרונה אמרת לי שאתה נכנס ושתשמור על עצמך. אומרים שאחים תאומים מרגישים כאשר לאחד מהם קורה משהו רע. אנחנו לא אחים תאומים, אבל אני הרגשתי". אביו של בר סיפר על ימי ילדותו, והקהל הרב פרץ בבכי קורע לב. 

הלוויתו של בניה רובל ז"ל. צילום: מוטי קמחי - ynet

אמו של בניה רובל ספדה לו בהלוויה העצובה שנערכה בחולון: "בניה ילדי, אוצר יקר שלנו, אין מילים לתאר את האובדן. ציפינו לבואך ובמקומך הגיעו המבשרים. אנו מרגישים כי חתיכה מגופנו נתלשה ברגע אחד. בשבוע שעבר ביקרנו אותך בצאלים וחשנו את חיבוקך האוהב והבוטח. אתה דוגמה ומופת, הולך בראש, מנהיג מלידה, בעל אחריות, פטריוט אמיתי".

בהרצליה הובא למנוחות סמל ראשון איתן ברק מחטיבת הנח"ל. "הוא בלט לאורך כל תפקידו בפלוגה", סיפר מפקדו.