אאא

ראש המטה הכללי של צה"ל, רב-אלוף בני גנץ, הודה אמש (שני) כי בארגון הטרור החמאס יש אנשים אמיצים שעשו פעולות אמיצות מאוד.

במהלך רב-שיח עם קצינים מכלל החילות והיחידות של צה"ל, בסוכה בקריה, הדגיש הרמטכ"ל כי אסור לזלזל בחמאס. "אף פעם אנחנו לא צריכים לזלזל באויבים שלנו. גם בצד השני אויבינו מתאמנים ומתכננים כעת ויושבים ומנסים לשפר", אמר.

"בחלק מהמקרים הם עשו פעולות אמיצות מאוד, וצריך להגיד זאת ביושר", המשיך גנץ, "גם הם רצו לנצח, כמו הפעולה שלהם דרך הים, זה תיאור של אנשים אמיצים. לרוץ ולשים מטען על טנק, זה משהו שלא עושה מי שלא אמיץ. אבל אנו צריכים להבטיח שאנו מנצחים אותם וזה מה שעשינו בפעם האחרונה".

גנץ הוסיף כי "אף אחד לא יכול לתכנן מלחמה שיש לה התחלה, אמצע וסוף כמו בטור הנדסי. אני מקווה שלא יהיו יותר התנסויות מבצעיות והמדינה תדע שקט".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ברב-שיח נטלו חלק קצינים מחיל האוויר, חיל הים, זרוע היבשה, אגף המודיעין, פיקוד העורף וחיל התקשוב. "אין כמו סוכות כדי לדבר על שילוביות", אמר גנץ.

"בסופו של דבר יש חשיבות לכל אחד מהפרטים, ובכל תזמורת יש נגנים שונים שכל אחד מהם חייב להיות פרפקציוניסט במה שהוא עושה. כל אחד, הכי טוב שהוא יכול להיות, הוא שווה כשוויו בלבד כשהוא לבד. אבל כשעושים את הדברים ביחד, העוצמה והיכולת הן הרבה יותר גבוהות", הוסיף.

גנץ המשיך ואמר: "אני לא יודע לומר לכם מה יהיו אתגרי העתיד, אבל אני יכול בנחרצות לקבוע שלא משנה כמה זה יהיה מאתגר, ולא משנה כמה זה יהיה קשה, כל עוד שזה ביחד זה אפשרי. אנחנו לחלוטין מכירים בחשיבות של החוד הזה של המפקדים, בשבילי אתם הגאווה הגדולה".