אאא

"האתגרים סביב מדינתנו הם מהנרחבים והמורכבים שידענו, נדרשת מאתנו מוכנות שיא בכל הזירות", כך אמר אמש (רביעי) הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ.

את הדברים אמר הרמטכ"ל בטקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חיל הלוגיסטיקה שנערך באתר ההנצחה "תל חדיד", הסמוך לעיר מודיעין.

חיל הלוגיסטיקה שכל 635 חללים מאז קום המדינה, ההיסטוריה הצבאית מלמדת כי הלוגיסטיקה תמיד הייתה חלק מרכזי בלחימה מאחר והיא זו שתומכת את התמרון, התנועה והפעלת האש. היא זו המאפשרת את הרציפות וההמשכיות של היחידות הלוחמות, כשירותם של הלוחמים ואמצעי הלחימה.

במהלך הטקס, אמר הרמטכ"ל כי "היום האתגרים סביב מדינתנו הם מהנרחבים והמורכבים שידענו. חוסר היציבות האזורי עלול ליצור אתגר רב-זירתי מחודש ודורש מאתנו מוכנות שיא בכל הזירות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"מאחורי המאמץ המתמשך לשימור ולשיפור מוכנותנו ובסיס קשת יכולותיו של צה"ל עומד מערך שלם התומך בכוחות הלוחמים ומאפשר את פעולתם. זהו החיל שלפועלו חלק קריטי בהבטחת הרציפות התפקודית של צה"ל בימי רגיעה ובימי מלחמה", הוסיף הרמטכ"ל.

קצין הלוגיסטיקה הראשי, תת-אלוף מופיד גאנם, נשא אף הוא דברים בטקס ואמר: "ביום זה אנחנו, משפחת חיל הלוגיסטיקה, עטופים ביגון קודר, עצובים וכואבים את אובדנם של יקיריכם- יקירנו. משפחות יקרות, בצד הכאב אנחנו נחושים לעמוד במשימה שהותירו לנו הנופלים, להמשיך ולבצר את ביטחונה ואת שגשוגה של מדינת ישראל. כולנו מביטים עליכם בתחושת שותפות, בהרכנת ראש, ברחשי כבוד והערכה".

"חיל הלוגיסטיקה חרת על דגלו את הקשר עם המשפחות השכולות. מורשתם של בניכן ובנותיכן חיה בתוכנו ולאורה אנו פוסעים. מורשת זו לנצח תהווה עבורנו צו מוסרי. צו לחיי חירות ועצמאות, לחיים של בנייה ויצירה, לרעות, לאחריות ולשותפות בנשיאת העול", הוסיף תא"ל גאנם.