אאא

מבצע צוק איתן: הביקורת נגד מדיניות הממשלה כלפי ארה"ב נמשכת. יו"ר האופוזיציה יצחק בוזי הרצוג אומר הצהריים כי "את האבנים ששרי הממשלה הזאת זורקים גם אלף חכמים יתקשו להוציא מהבאר".

לדברי יו"ר האופוזיציה:  "המשבר ביחסים עם ארה"ב מעיד שממשלת ישראל נמצאת באובדן עשתונות מדיני מוחלט. מידי יום נפתחת עוד חזית מול ידידותינו בעולם. בין נתניהו לנשיא אובמה יש חוסר אמון מוחלט, ליברמן שכח מזמן שהוא אמור להיות שר החוץ ולפיד מחלק ציונים כמו פרשן".

"היחסים עם ארצות הברית" הוסיף הרצוג: "הם נכס אסטרטגי וכלכלי עבור אזרחי מדינת ישראל והממשלה הזאת מצליחה לקלקל גם אותם. אנחנו לא חייבם להסכים עם ארצות הברית בכל נושא, יש ענייני מהות בהם לישראל זכות מלאה להחליט, ויש ענייני סגנון ופרוטוקול. הממשלה הזאת נכשלת באופן עקבי בשניהם".

כזכור, הבוקר דווח בעיתון האמריקני "וול סטריט ג'ורנל" כי בכירים בממשל האמריקני אמרו לעיתון: "מבצע "צוק איתן" שכנע אותנו שראש הממשלה נתניהו והצוות שלו לביטחון לאומי הם פזיזים ולא ראויים לאמון". עוד דווח כי מחלקת המדינה והבית הלבן עצרו משלוח נשק מסוג טילי הלפייר - המיועדים למסוקי אפאצ'י שהיה צריך להגיע לישראל.