אאא

עשו סיבוב על החרדים: אחרי שבמשך חודשים ספורים נאמר על ידי משרד התקשורת כי ברשימה הסופית לחברי מועצת הרשות השנייה יהיה נציג חרדי, מתברר כי שני הנציגים החרדים שהתמודדו לתפקיד נשארו מחוץ למועצה. 

לפני כמה חודשים דווח כי ברשימה של החברים החדשים במועצת הרשות השנייה נמצא באופן סופי נציג חרדי אחד, נפתלי זאבי, יו"ר הנהלת המנהל הקהילתי שמואל הנביא בירושלים, אולם עתה מתברר כי הוא לא נבחר לתפקיד.

במקביל, הרשימה שאושרה על ידי ועדת ברנר, מונה רוב נשי, כאשר לתפקיד יו"ר מועצת הרשות השנייה תעמוד אווה מדז'יבוז', בעלת ניסיון רב בתחום התקשורת. היא כיהנה בעבר כמנכ"לית עיתון 'מעריב' וכמנכ"לית רדיו תל אביב. היא שימשה כסמנכל"ית כספים ופיתוח עסקי בזכיינית 'קשת'.

לתפקיד חבר המועצה נבחרה עו"ד דורלי אלמגור, שכיהנה בעבר כיועצת המשפטית של המועצה לשידורי כבלים ושידורי לוויין. היא מרצה בקורסים שונים בנושאי תקשורת באוניברסיטת בן גוריון ובמכללת נתניה.

יצחק בורבא נבחר אף הוא לתפקיד חבר המועצה. מכהן כיו"ר איגוד מנהלי החברות העירוניות ברשויות המקומיות וכמנכ"ל חברת 'מטמנות אפעה'.

למשבצת הנשית נבחרה גם פרופ' טליה איינהורן שהינה אשת אקדמיה בכירה, ומשמשת כפרופ' למשפטים במחלקה לכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת אריאל. כמו כן נבחרה לתפקיד ד"ר עמית לביא דינור, מרצה בכירה בבית הספר לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה.

כך גם סוהיר נאחס, מרצה ומתרגלת קורסים בנושאי תקשורת במוסדות אקדמיים שונים בישראל ושימשה כמנחה ארצית בטכנולוגיות תקשורת במגזר הערבי במשרד החינוך.

עבד שפיק, תושב כפר ירכא, מורה ומחנך בבית הספר המקיף הדרוזי "אחווה" בירכא, נבחר גם הוא לתפקיד חבר המועצה. כך גם פרופ' יונתן כהן, בעל תואר שלישי בתקשורת מאוניברסיטת דרום קליפורניה, ומכהן כמרצה בכיר באוניברסיטה בחיפה.

עוד מונתה לתפקיד ד"ר איילת ברעם-צברי המשמשת כראש קבוצת תקשורת המדע בטכניון, ועומדת בראש הוועדה האקדמית של סדרת כינוסי תקשורת המדע בשיתוף האקדמיה הלאומית למדעים.