אאא

מאמצים את שיטת המאבק במגזר הכללי: המשתמשים החרדים ברשת הפייסבוק וחבריהם, יכלו להבחין בשעות הערב (רביעי) בטרנד שמצליח לסחוף אחריו על חשבונות רבים. במסגרתו הטרנד מאחוריו עומדים פעילי הסברה חרדים, החליפו בעלי חשבונות רבים את תמונת הפרופיל שלהם לתמונה בעלת סימון = בגווני צהוב לבן ושחור. 

למי שפחות הבין את המניע לשינוי תמונת הפרופיל, הוסבר כי בחודשים האחרונים מנהלות קבוצות ליברליות בעולם מאבק לשוויון זכויות. במסגרת המאבק בארה"ב, שינו רבים את תמונת הפרופיל שלהם בפייסבוק לתמונה בעלת סימון ה = בגווני אדום, כאות תמיכה במאבק לשוויון.

פייסבוק, הלילה (צילום מסך)

בשבוע האחרון, חודש המאבק למען שוויון זכויות בישראל, במסגרת המאבק המתחדש אימצו העומדים מאחוריו את רעיון שינוי תמונת הפרופיל בחשבון הפייסבוק, כשהפעם הם משתמשים בתמונה בגווני כחול לבן. הטרנד, הצליח לגרום למשתמשי פייסבוק רבים לשנות את תמונת הפרופיל שלהם לתמונת ה = בימים האחרונים. 

היום, החליטו בפרויקט 'דוסים' הנאבק בהסתה ופעיל בעיקר ברשת האינטרנט, לקחת את עניין שוויון הזכויות צעד קדימה, וקראו לגולשיהם לשנות גם הם את תמונת הפרופיל שלהם לתמונת השוויון, כשזאת זוכה לגרסה חדשה בגווני צהוב שחור-לבן - זאת על רקע הצבעים המאפיינים את המגזר, וכן צבע הלוגו של פרויקט ההסברה. 

"כל אחד רוצה שוויון, בד"כ יהיה גם מי שילחם כנגד כל אפליה מקוממת, למעט אפליה אחת בה אפילו שרת המשפטים ציפי לבני תומכת" נכתב בדברי ההסבר, כשהכוונה ברורה: אפליית חרדים.