אאא

תקרית ביטחונית חמורה נוספת התרחשה בשעות הצהריים (שלישי) סמוך למוצב ישראלי בהר דוב הנמצא בגבול ישראל לבנון.

סמוך למוצב התפוצץ מטען חבלה, שני חיילים נפצעו באורח בינוני וקל. לפי ערוץ הטלוויזיה "אל מנאר" של ארגון הטרור חיזבאללה, הדי הפיצוצים נשמעו היטב בדרום לבנון.

מסוקים הוקפצו לזירה כדי לפנות את החיילים במהירות לבית החולים.

בעקבות האירוע, רשת "אל-מיאדין" דיווחה כי צה"ל מגיב לתקרית ויורה אש ארטילרית לעבר דרום לבנון, בעקבות פיצוץ המטען ופציעת החיילים.

זו איננה התקרית הראשונה בשבוע האחרון בגבול הצפוני. בשעות הצהרים ביום ראשון, כוח צה"ל בגבול לבנון ירה לעבר חוליית חמושים חשודים. לפי הודעת צה"ל החולייה חצתה את קו הגבול הבינלאומי ואחד מהם נפגע ככל הנראה מירי מנשק קל. ולפי הדיווחים בלבנון היה זה חייל בצבא המדינה. החוליה נמלטה צפונה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

על פי הדיווחים, החולייה הלבנונית מנתה שניים או שלושה חמושים, שחצו את קו הגבול בקו הרכס של הר דב - אזור שבו אין גדר. לאחר שזוהו על ידי כוח צה"ל נפתחה לעברם אש.

בצה"ל אמרו כי לא נפתחה אש לכיוון החיילים, זאת בניגוד לטענת הלבנונים. מדובר צה"ל נמסר כי נסיבות האירוע נבדקות. כלי תקשורת לבנוניים דיווחו כי הירי כוון לעבר עמדה של צבא לבנון באזור הר דב, והושב ירי לכיוון הכוח הישראלי.

ברשת "אל מנאר" של חיזבאללה דווח כי החייל נפצע בידו והועבר לבית החולים. לפי הדיווח, סיור של צה"ל התקרב לאזור א-סדאנה והעימות החל כשצבא לבנון ניסה לבלום אותו. גורם ביטחוני אמר לעיתון א-נהאר כי אחרי פציעתו של החייל הלבנוני התקרית דווחה ליוניפ"יל והשקט חזר לאזור.