אאא

קבוצה המכנה את עצמה "אגודת החרדים העולים להר הבית" מתגאה כי בחג הפסח החולף, הצליחה להרחיב משמעותית את מעגל תומכיה. לטענת הקבוצה, כבר 50 חרדים עלו במהלך החג להר הבית.

בהודעה שמפרסמת הקבוצה, נאמר: "בשנה האחרונה כולנו עדים להתגברות עליות להר הבית של קבוצות חרדים, "השחורים" בעגה המשטרתית, קבוצות קטנות שהלכו וגדלו.

"בחול המועד האחרון נרשם בהר הבית שיא חדש: למעלה מ- 50 חרדים אנשים וטף מירושלים מביתר ומעמנואל הגיעו לשערי הר הבית בצהרי יום חמישי שעבר. מהערים החרדיות אף אורגנו הסעות מיוחדות להר הבית".

המארגנים מספרים כי העליה נעשתה בתיאום מלא עם קצין הימ"ק (יחידת מקומות הקדושים) ניצב אבי ביטון הידוע ביחסו ההוגן לעולי ההר.

לפני כשנה, על רקע מתיחות בין ערבים ליהודים סביב הר הבית, קרא נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הגר"ע יוסף שליט"א שלא לעלות בשום פנים ואופן להר הבית.

היה זה שר הפנים ויו"ר ש"ס, אלי ישי,שעדכן את הגר"ע יוסף בהתפתחויות. בעקבות ההסלמה והמתיחות ששררה אז בבירה, מסר השר אלי ישי: "בעקבות שיחתי עם הרב, ומתוך חשיבות לפעול להרגעה ועל פי בקשת הרב, אני שב ומודיע את פסיקתו, כי חל איסור חמור על עליה להר הבית".