אאא

איום דאעש: העיתונאי הבריטי ג'ון קנטלי, ששימש בעבר כצלם ב"סאנדיי טיימס", "הסאן" ו"הסאנדיי טלגרף", מככב בסרטון חדש של ארגון הטרור הקיצוני דאעש, וטוען כי יחשוף בקרוב את האמת בקשר למדינה האיסלאמית ויפריך את המניפולציות שמבצעת לטענתו התקשורת המערבית.

בסרטון, נראה קנטלי כשהוא יושב בחדר חשוך, ומספר על חטיפתו על ידי אנשי דאעש בסוריה אליה הגיע בנובמבר 2012. הסרטון זוכה לשם "Lend Me Your Ears - הודעות מג'ון קנטלי", ובמהלכו מספר השבוי הבריטי כי בעתיד יפורסמו קטעים נוספים בהם ישתתף. 

 (צילום: דאעש)
ג'ון קנטלי בסרטון שפרסם דאעש (צילום: דאעש)
הגדלה

קנטלי, לבוש מדי אסיר בצבע כתום - הזהים למדים שלבשו העיתונאים שכבר הוצאו להורג על ידי דאעש, אומר בסרטון כי "במהלך התכניות הבאות אני אראה לכם את האמת בזמן שהתקשורת המערבית מנסה לגרור את הציבור חזרה לתהום של מלחמה נוספת עם המדינה האיסלאמית". 

לדבריו בסרטון, הוא ננטש על ידי בריטניה כשנשבה על ידי דאעש. "אני יודע מה אתם חושבים. אתם חושבים ש"הוא עושה את זה רק בגלל שהוא אסיר, יש לו אקדח שמכוון לראשו והכריחו אותו לעשות את זה"... אני אסיר, את זה אי אפשר להכחיש, אבל בהתחשב בעובדה שננטשתי על ידי ממשלתי וגורלי נמצא בידיים של המדינה האיסלאמית, אין לי שום דבר להפסיד", הוא אומר.