אאא

(צפו בוידאו: ישי על השביתה, היום בכנסת. צילום: ישי כהן)

מאז שעות אחר הצהריים התכנסו ראשי מרכז השלטון המקומי לדיונים מרתוניים עם גורמים בכירים ובהם שר הפנים אלי ישי, במטרה להביא לסיום השביתה ברשויות המקומיות שנפתחה הבוקר.

הערב, ניסחו ראשי הרשויות ושר הפנים אלי ישי, מסמך הבנות שיאפשר לעובדים לחזור מחר כרגיל לעבודתם. המסמך הועבר לראש הממשלה בנימין נתניהו - וכעת הוא האיש שיקבע את גורלה של השביתה.

שביתה מהבוקר

ראשי המרכז לשלטון מקומי מימשו היום (ב') את האיום ופתחו בשביתה כללית ברשויות המקומיות ללא הגבלת זמן. ההחלטה התקבלה לפנות בוקר, לאחר שכשלו המגעים עם רה"מ, בנימין נתניהו, שלא הביא פתרון שיימנע פגיעה בהכנסת הרשויות.

השביתה כוללת את שירותי הרווחה, פינוי האשפה, פעילות המתנ"סים, רישום דוחות חניה, בדיקות וטרינריות למזון וקבלת קהל במשרדים השונים. בתי הספר המשיכו לפעול היום, למרות שעובדי המזכירות לוקחים חלק בשביתה, ואילו גני הילדים פעלו רק במקרים שבהם ההורים החליפו את הסייעות.

בישיבת סיעת הליכוד במהלך היום הודיע ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו כי במידה שהשלטון המקומי לא ייענה לבקשת רה"מ לדחיית השביתה על מנת לדון בנושאים החשובים, ראשי הרשויות של הליכוד יפרו את השביתה ממחר.

הדרישה: לבטל את ההנחות בארנונה

בצהריים התכנס מטה המאבק של המרכז לשלטון מקומי כדי לדון בהחרפת השביתה. גורמים ברשויות רומזים כי יש בידיהם כלים נוספים שיביאו לשיבוש השגרה. בראש המטה עומד ראש עיריית דימונה, מאיר כהן, וראש עיריית רמת השרון, איציק רוכברגר, עומד בראש המטה למשימות מיוחדות. בערב צפויים משרדי רה"מ, הפנים והאוצר לגבש פתרונות בניסיון להביא לסיום השביתה עוד הלילה.