אאא

תושב ביתר בן 16 נעצר בשבוע שעבר על-ידי שירות הביטחון הכללי בחשד שזרק בקבוק תבערה במהלך הפגנה שהתרחשה לפני כחודש בתגובה להירצחם של שלושת הצעירים שנחטפו ונרצחו בידי מחבלי חמאס, כעת לאחר מאבק משפטי הוא שוחרר.

ראשיתה של הפרשה החלה ביום רביעי כאשר אותו צעיר נעצר והובא לחקירה ללא אפשרות להיוועץ עם פרקליט, כך לפי טענתו. במהלך חקירותיו הוא הכחיש את המיוחס לו אך הודה כי היה שותף באירוע של הקמת מחסום אבנים על הכביש.

עורך דינו מספר כי "כל אותה חקירה נאלץ הצעיר לעמוד בלחצים בלתי פוסקים מצד חוקרי שירות הביטחון הכללי שניסו לגרום לו להודות במיוחס לו ואף להפליל אחרים אך למרות כל האמור עמד על גרסתו כי בסך הכל הקים מחסום אבנים".

בתום החקירה הוא שוחרר אך בשב"כ התנו זאת בתנאי שישוב לחקירה ביום למחרת וכך עשה. בני משפחתו ביקשו את התערבותו של איש הימין, עו"ד איתמר בן גביר שדרש את שחרורו אך בקשתו שבה ריקם ובשב"כ סירבו לשחררו.

לאור זאת הגיש בן גביר כתב ערר דחוף לבית משפט השלום בירושלים בו טען כי אין כל טעם לחקירה משום שלדבריו החשוד מסר גרסה ואף שוחרר. עוד טען הפרקליט כי מדובר בלחץ פסול וכי אין כל הצדקה למעצרו.

שופטת בית המשפט השלום בירושלים הורתה לשב"כ לשחררו אך למרות זאת הוא יתבקש להגיע שוב למשרדי השב"כ לחקירה נוספת.

עו"ד איתמר בן גביר, אומר בתגובה כי "מדובר בלחץ פסול של שירות הביטחון הכללי שלמדו שיטה חדשה, מעצר של קטינים מבלי שיהיו מודעים לזכויות שלהם. יש להצטער על כך שבמקום לטפל בטרור הגואה בארץ פועלים בשב"כ נגד קטינים יהודים, מכל מקום גם בארגון זה חייבים להבין שהם לא מעל החוק".

"בשלב שנודע לי על מעצרו של הקטין בקשתי לאתר את אנשי השב"כ שחקרו אותו, אולם הם נעלמו מהשטח ואף קצין המשטרה איתו שוחחתי טען כי הוא לא יכול לאתר אותם, בשלב זה החלטתי להגיש בקשה לבית המשפט ואו אז הבינו בשב"כ כי הם לא יכולים להעלים את הצעיר, מצער, לגלות שרק בעקבות פניה הצלחתי לאתר את הצעיר, ישראל היא לא ארגנטינה לידיעת הקורא יורם כהן", הוסיף הפרקליט.