אאא

לראשונה יקים השנה ארגון מד"א אוהל רפואי עבור המבקרים בשבת 'חיי שרה' במערת המכפלה בעיר חברון. באוהל ירוכז ציוד רפואי רב ועשרות מתנדבים, חובשים ופרמדיקים יעמדו בכוננות למקרה ויהיה צורך בשירותים רפואיים עבור המבקרים במקום כשהפעילות במקום בשיתוף פעולה עם ארגון הצלה יו"ש.

מידי שנה  בשבת חיי שרה פוקדים את המערה עשרות אלפי יהודים שבאים להתפלל ולחוש את האווירה המיוחדת השורה על המקום. המבקרים מתארחים במהלך השבת בישובים היהודים הסמוכים למערה ובמהלך השבת מגיעים בהמוניהם לפקוד את מערת המכפלה.

ההחלטה על הקמת האוהל הגיעה לאחר דיון בין מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין וצוות ההנהלה שהחליטו על ההערכות חסרת התקדים כחלק ממתן מענה מיידי ומקיף למבקרים בקברות אבותינו. בשבועות האחרונים נערכו סיורי שטח רבים של מנהל מד"א מרחב י-ם שלמה פטרובר יחד עם אהרון אדלר, פרמדיק מד"א האחראי על האוהל הרפואי במקום. במסגרת ההכנות כוחות ההצלה והרפואה של מד"א ערכו באזור מערת המכפלה תרגיל מקיף המדמה אירוע רב נפגעים, התרגיל נערך בשיתוף עם מג"ב, צה"ל והמשטרה. להערכות המצב המקיפות שנערכו בשבועות האחרונים נוסף גם מזג האוויר הסוער שבעקבותיו החליטו במד"א לעבות את צוות הכוננים וללוות את אירועי השבת בצוות רפואי המונה מעל ל-50 איש.

בתוך האוהל ישהה באופן קבוע צוות רפואי שיהיה מגובה באמבולנסים, ניידות נט"ן ו – תאר"ן שיוצבו סמוך לאוהל מד"א, "בעקבות הערכת מצב שקיימנו החלטנו להציב במקום צוות רפואי גדול שיהיה מסוגל לתת מענה לכל בעיה רפואית שעלולה להיווצר וכחלק מהשירות לציבור הקמנו לראשונה אוהל רפואי במתחם מערת המכפלה" אומר מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין, "פעילות זו של מד"א מתווספת לכלל פעולותיה בהצלת חיים ובמתן שירותים רפואיים מידיים בסביבת הישוב היהודי בחברון ובכלל הארץ בשגרה ובחירום"