על כבוד השבת. צילום: פלאש 90
תוכן גולשים
על כבוד השבת. צילום: פלאש 90
תוכן גולשים
כתבה זו נכתבה על ידי גולש כיכר השבת. אין המערכת אחראית לתוכנה ו/או אמיתותה של הכתבה.

לאור התעקשות ראש עירית ירושלים ניר ברקת על פתיחת חניון קרתא בשבתות – הורהבד"ץ העדה החרדית בראשות הגאב"ד הרב יצחק טוביה ווייס להמוני בני היהדות הנאמנה לצאת ולמחות כנגד הפגיעה בשבת קודש.

בימים האחרונים נעשו מאמצים מרובים ע"י נציגי העירייה וחברי ה'ועדה למען השבת' להביא לשינוי החלטת ראש העיר לפתוח את החניון, אולם ראש העיר הצהיר שהוא לא נסוג מהחלטתו והוא עומד על כך שהחניון יהיה פתוח בשבת למגינת לבם של המוני מקדשי שביעי בירושלים ובכל רחבי תבל.

אמש התכנסה ועדת הרבנים למען השבת לישיבה מיוחדת בה דנו בהרחבה ביחד עם חברי מועצת העיר, נציגי סיעות יהדות התורה וש"ס בעירייה, בדרכי הפעולה שיש לפעול במישור העירוני למניעת הפרת ה'סטטוס קוו' שתחילתה בפריצת חומות וגדרי השבת.

לאחר דיון ארוך הוחלט, שחברי הסיעות החרדיות במועצת העיר, יבקשו פגישה דחופה עם ברקת ויעמידו אותו על חומרת מעשיו בפתיחת החניון, ויבהירו כי הם רואים בהתנהגות פריצה ב'סטטוס קוו', וכי הוא גורם בכך למלחמת תרבות ההולכת ומתפתחתבירושלים.

לאור ההחלטה נערכה בשעות הצהרים פגישה סוערת ומתוחה עם ראש העיר בו נטלו חלק כל חברי המועצה מטעם סיעות יהדות התורה וש"ס, שהביעו את מחאתם על דריסת כבודה של השבת ברגל גסה בגושפנקא עירונית תוך פגיעה בציפור נפשה של היהדות הנאמנה.

חבר מועצת העיר יוסי דייטש אמר לראש העיר: "עליך לדעת כי בהתנהגותך אתה גורם לשסע בעם, ואתה פוגע בבבת עינה של היהדות והיא קדושת השבת שלמען שמירתה מסרו אבותינו את נפשם בכל הדורות, אל לך לחשוב כי באמצעות המעצרים והכאת המוחים ע"י המשטרה תוכל להשקיט ולדכא את קול המחאה, היהדות החרדית תמשיך להשמיע דבר ה' ברמה ולא תרפה ממחאתה שתשמע בכל העולם עד אשר תוסר חרפה זו מירושלים".

יו"ר הועדה למען השבת הרב יוסף רוזנפלד העביר אמש מסר חריף לראש העיר בו נאמר כי היהדות החרדית איתנה ונחושה בדעתה להמשיך להיאבק למען קדושת השבת. "פגיעתך בקדושת השבת היא חמורה ביותר, ובשום פנים ואופן לא נוכל להשלים עם חילול השבת הנעשית בריש גלי בפלטרין של מלך, נפעל בכל הדרכים העומדות לרשותנו כדי לא לאפשר את חילול הקודש, נסעיר את יהדות העולם בכל קצווי תבל שישתלבו במערכה למנוע את הפרצה החמורה בקדושת השבת", כתב רוזנפלד לברקת.

לאור העובדה שברקת סירב לדרישת נציגי הציבור החרדי, והודיע כי החניון יישאר פתוח וכי הוא אינו רואה בפתיחתו משום הפרת ה'סטטוס קוו', החליטו בעדה החרדית כי גם השבת תתקיים הפגנה.

 ההפגנה שתתקיים ביום השבת ולא בלילו כפי שארע בשבת שעברה, תחל ברחבת שכונת מאה שערים בשעה חמש וחצי אחר הצהריים משם יצעדו המפגינים אל עבר חניון "קרתא". זאת על מנת להביע את מחאת היהדות הנאמנה כנגד פורצי השבת.
 

לאור מאורעות השבוע שחלף, החליטו חברי הבד"ץ כי בהפגנה זו ייקחו חלק אך ורק אברכים ומבוגרים, וזאת כדי למנוע מנוער שוליים ומצעירים שנגררים אחריהם לנהוג במעשי פרובוקציה ואלימות.

בעדה מקווים כי המראות הקשים שנראו בשבת האחרונה, לא יחזרו על עצמם בשבת הקרובה. עוד החליטו בעדה כי ביום רביעי הקרוב ערב צום שבעה עשר בתמוז, תתקיים הפגנת ענק בה ישתתפו גם רבבות ילדי התשב"ר בירושלים, שיצאו בתהלוכת זעקה ומחאה ברחובות העיר כנגד הפרצה בקדושת השבת.


ל'כיכר השבת' נמסר גם, כי ה'ועדה למען השבת' מתכננת לקיים בשבוע הבא ישיבה מיוחדת בה ישתתפו גם גדולי ישראל מחו"ל שיבחנו דרכים בהם יש ביכולתם להשפיע כדי למנוע את חילול השבת בראש חוצות ע"י העירייה והעומד בראשה.

רוצים גם לכתוב כתבה משלכם ולפרסם אותה בכיכר השבת? הרשמו לאתר ושלחו לנו את הכתבה לתוכן גולשים.