אאא

מבצע "צוק איתן": בזמן שבו אלפי חיילים נלחמים בתוך רצועת עזה, ישנם לא מעט שממלאים את תפקידם בערי המרכז והדרום. מדובר בחיילי פיקוד העורף, בהם לא מעט חיילים חרדים, העושים לילות כימים ומסבירים לאזרחים כיצד יש לנהוג בזמן אזעקה וברגעי חירום.

אותם חיילים חרדים ודתיים שהו השבת בערי גוש דן, כשהם לבושים במדי צה"ל. החיילים מספרים ל"כיכר השבת" כי התחשבו בהם ולא נתנו להם לעבוד בשבת. החיילים ישבו ושקדו באוהלה של תורה ואף חיזקו את חבריהם החילונים שהצטרפו בזמנם הפנוי לשיעורי תורה והתפילות.

אחד החיילים החרדים, אב למשפחה המתגורר בדרום הארץ, סיפר ל"כיכר השבת" על השבת שעברה עליו ועל חבריו: "אנחנו לא יצאנו לפעילות מבצעית בשבת משום שהתחשבו בנו החרדים והדתיים, אבל באופן כללי יש פעילויות, יש משימות מבצעיות ומכיוון שאנחנו מעט דתיים וחרדים כאן אז התחשבו בנו".

החייל מספר כי במהלך השבת היו רגעים מרגשים שיחרטו לו בזיכרון: "הביאו לנו רב המתגורר בירושלים, הוא חיזק את כולם. היו כמה שיעורי תורה לאורך כל השבת שאליהם הצטרפו לא מעט חיילים חילונים שהתלהבו מזה. הם ישבו ולמדו איתנו והתפללו לאורך כל השבת. הרב שהיה בתוך עזה בעברו, סיפר לנו ולהם מה עושים החיילים בתוך רצועת עזה ובמקביל קישר את השיחה מבצעית לדברי תורה ואמונה. ממש היה יפה".

"לפני השבת הגיעו אלינו כמה חרדים שפשוט שימחו אותנו וחילקו לנו אוכל. החיילים החילונים סיפרו אחר-כך שהם ממש התרגשו ומתרגשים כל פעם שישנם חרדים שמגיעים אלינו ומבלי לקבל אף שכר, מחלקים לנו אוכל", הוא מספר.