אאא

עשרות חברות תעופה מרחבי העולם ביטלו את טיסותיהן לישראל, בשל ירי הרקטות המכוון למרכז הארץ והפגיעה הישירה בבית ביהוד, הסמוך למסלולי התעופה. בעקבות כך, החליט הבוקר (רביעי) שר התחבורה ישראל כץ לקבל את המלצת מנכ"ל רשות שדות התעופה לפתוח את שדה התעופה בעובדה, כתחליף לנתב"ג והודעה הועברה לכל חברות התעופה.

בתוך כך, מסתמן שינוי חיובי מצד החברות האמריקניות שגרמו לגל הביטולים הגדול: הבוקר הודיעה חברת "US איירווייז" כי תחדש בקרוב את טיסותיה לארץ.

אתמול אסרה רשות התעופה הפדרלית של ארצות הברית (FAA) על חברות תעופה אמריקניות לטוס לישראל, ובשל כך חברות תעופה רבות בעולם הודיעו על ביטול הטיסות לישראל. טיסה של חברת דלתא, שהייתה בדרכה לישראל מארה"ב ועליה מאות נוסעים, נחתה בפריז לאחר הדיווח על פגיעת הרקטה ביהוד.

בנוסף, חברות אייר קנדה, לופטהנזה, אייר-פראנס ו-KLM השעו את הטיסות לארץ. עם זאת, חברת "בריטיש איירווייז" הודיעה כי לפי שעה לא חל שינוי בטיסותיה לארץ.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, דווקא חברת 'אל על', מנצלת את המצב הביטחוני ואת העובדה שאלפי ישראלים נתקעו בחו"ל בעקבות ביטולי הטיסות והעלתה את מחירי הטיסות בצורה דרמטית.

לפי בדיקת Bizportal הבוקר מחירי הטיסות עלו במאות דולרים. טיסה מחר לפרנקפורנט ל-4 לילות תעלה לכם 1,521 דולר. אותה טיסה בדיוק בעוד שבועיים (יציאה ב-7 באוגוסט), כבר תעלה לכם רק 661 דולר. רוצים לטוס לברצלונה? מחר זה יעלה לכם 1,253 דולר, שבועיים קדימה זה כבר יורד ל-773 דולר וחודש וקצת קדימה זה צולל ל-408 דולר בלבד.

דפי הפייסבוק והטוויטר של אל על התמלאו בעשרות תגובות נזעמות של גולשים. חלק מן התגובות יוצאות דופן בחריפותן. אחד הגולשים כתב: "כרטיס טיסה חזרה מפריז עולה מעל 500 ירו ממש מחיר לאו קוסט איזה חברה ישראלית אתם גועל נפש!!!!!!".