אאא

הבוקר התקיים דיון מיוחד בוועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת, דיון שהפך למתקפה על מערכת המשפט. יו"ר הוועדה ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) הטיח בה ביקורת חריפה על כך שהיא נוטה לשמאל. "מי שאינו בעל דעות פוליטיות שמאלניות, פסול לקחת חלק במערכת המשפטית", אמר ח"כ רותם.

ח"כ רותם שנבחר כזכור כחבר בוועדה למינוי שופטים, הוסיף: "מערכת המשפט שייכת לאנשים שגרים במקום מסויים, עם צבע עור מסויים, ובעלי עמדות פוליטיות מסוימות".

גם שר המשפטים יעקב נאמן לא טמן ידו בצלחת: "כל המערכת אשמה ב´תקיעת´ התיקים בבתי המשפט. עורכי הדין לוקחים הרבה תיקים ואז הם מבקשים דחייה. השופטים מעוניינים לתת דחייה כי יש להם 50 תיקים ביום. השופטים לא רק עובדים עבודת פרך, הם עבדים".

"שופטים מתקדמים בישראל על פי מספר הקילוגרמים שהם כתבו. צריך לעשות שינוי. שופטים צריכים להתקדם על פי יעילות משפט הצדק ולא על פי מספר המאמרים שהם כותבים. צריך לעבור לשיטה שבעבירות כלכליות תהיה ענישה חמורה שמיישמים אותם במהרה".

נאמן אמר עוד: "אין מדינה בעולם שיש לה את אותו מצב משפטי כמו שלנו בנושא היועץ המשפטי לממשלה. ברוב המדינות שר המשפטים ממונה על נושא הייעוץ המשפטי לממשלה. אני ער לבעיה ומאז כניסתי לתפקיד אני מנהל שיחות עם יועצים משפטיים לשעבר, שופטים ואנשי פרקליטות לשעבר. אין ספק שהעומס ובעיית ניגוד העניינים היא קשה מאוד. אנסה לפתור אותה תוך הבנה הדדית של הנוגעים בדבר".