אאא

קופת חולים מאוחדת קיבלה את הציונים הגבוהים ביותר בפרמטרים העיקריים שנכללו בסקר מובילי השרות של העיתון "גלובס". מבוטחי קופת חולים מאוחדת הם המרוצים ביותר מהשרות הניתן להם. בין הפרמטרים שנבדקו בסקר אמינות, מהירות מענה טלפוני, זמינות השרות – זמן ההמתנה לקבלת שירות, אדיבות עובדי הקופה ועוד. כאמור, בנושאים מהותיים אלה בשרות קופות החולים למבוטחים, מובילה מאוחדת במקום הראשון.

הסקר שנערך בחסות פלאפון ובאמצעות מכון "שריד" הקיף מדגם מייצג של 691 תושבי ישראל, דוברי עברית, מגיל 18 ומעלה. עורכי הסקר מציינים, כי ככלל קופות החולים שיפרו בשנה האחרונה את השירות שהן מעניקות למבוטחים. הסקר הצביע על כך, שמבוטחי מאוחדת הם המרוצים ביותר מהשרות.

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בטיפול הרפואי הוא נושא האמינות. עורכי הסקר מציינים, כי בהקשר לטיפול הרפואי ישנה חשיבות רבה לאמינות הצוות הבא במגע עם המבוטח. בנושא האמינות העניקו הנשאלים את הציון הגבוה ביותר לקופת חולים מאוחדת.

נושא נוסף שנבדק בסקר – רמת המחירים שגובות הקופות עבור ביקור במרפאה, תרופות מרשם והביטוחים המשלימים. את הציון הגבוה ביותר קיבלה קופת חולים מאוחדת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתגובה על תוצאות הסקר אמר שמואל מועלם, מנכ"ל מאוחדת, כי "ממצאי סקר 'גלובס' מצטרפים למחקרי דעת קל ושביעות רצון לקוחות בלתי תלוים אחרים ששבים וקובעים בכל שנה מחדש, כי מאוחדת היא קופת החולים המובילה במדינה. רמת השירות הגבוהה, הזמינות והאמינות, בהם מובילה מאוחדת, הם ערכים מרכזיים לא רק בטיפול במבוטח, אלא גם בתרבותה הארגונית של מאוחדת. המחוייבות של מאוחדת לשיפור השרות והעמדת המבוטח במרכז באה לידי ביטוי חד משמעי במהלך המיתוג החדש של מאוחדת", הטעים המנכ"ל. הוא הוסיף, שהתוצאות החיוביות מחייבות את מאוחדת לא לנוח על זרי הדפנה. "נחזק את הפרמטרים בהם אנו מובילים ונשאף במשנה מרץ כדי לשפר ולזכות בהובלה גם בפרמטרים האחרים".

מנכ"ל מאחדת ציין כי מאוחדת הינה הקופה היחידה בישראל הפועלת במסגרת התקציב ואינה גרעונית. "מצב דברים זה מאפשר לנו להמשיך ולשפר ולייעל את מגוון השירותים הרפואיים והמנהליים שמעניקה מאוחדת למבוטחיה ולהמשיך להיות גם להבא ספק שירותי הבריאות בקהילה – הטוב ביותר בישראל". מר מועלם הודה לכל אחד ואחד מעובדי מעובדי הקופה ורופאיה על מקצועיותם ומסירותם והדגיש כי התוצאות המחמיאות הושגו בזכותם.

בידיעה אחרת שנתפרסמה בעתון כלכליסט המתבססת על נתוני הביטוח הלאומי שהגיעו לידי הכתב נאמר, שאת העלייה הגבוהה ביותר בשיעור המצטרפים לקופות החולים רשמה מאוחדת. הנתונים מתייחסים למבוטחים שעברו בין קופה לקופה במהלך שנת 2009.